Gledalcev: 50

Parklji : KK Terme Olimia Podčetrtek
63 - 67 (14-26 17-12 18-17 14-12)

Strelci KK Podčetrtek: Remus 18, Žvan 13, Spešič 9, Kavgič 8, Štruc 8, Kočevar 5, Švigelj 4, Gobec 2, Globovnik, Pešič, Štukelj

Redko se zgodi, da ekipa igra bolje v gosteh kot doma, toda to se v letošnji sezoni dogaja našim članom. Na gostovanju pri do tega kroga vodilni ekipi Parkljev, so košarkarji Podčetrtka pokazali najboljšo predstavo v obrambi v tej sezoni in ob solidnem napadu prišli do šeste zmage. Z novima dvema točkama so skočili na drugo mesto na lestvici in poleg Triglava ostajajo edina neporažena ekipa v gosteh.

Naši košarkarji so v tekmo krenili brez Boštjana Trupaja, težave z boleznijo pa je v tednu pred tekmo imel Jernej Pešič, ki pa je kljub vsemu bil v kadru za nastop. Že pred srečanjem je bilo jasno, da bo pri gostih najbolj potrebno paziti na igro pod obročem, kjer sta v letošnji sezoni v dobri formi Tomaž Podboj (z 20,3 točke trenutno prvi strelec lige) in mlad obetaven center Matija Radanovič.

Začetek tekme je pripadel Podčetrtčanom, ki so po dobrih treh minutah tekme, po košu Adina Kavgiča, vodili s 12:5. Odlična obramba se je nadaljevala tudi v naslednjih minutah, prednost pa je samo naraščala.

V 11. minuti je po polaganju Reneja Žvana prednost znašala že +14 (28:14). Gostje so nato vodstvo do polčasa prepolovili na -7 (38:31), v 22. minuti pa se približali zgolj na točko zaostanka. Toda to varovance Borisa Zrinskega ni zmedlo, saj so odgovorili z delnim izidom 10:3 in prednost je bila zopet nekoliko občutnejših 52:44.

Priigrano razliko so nato Podčetrtčani zadržali vse tja do 36. minute, nato pa so gostje z mini serijo 5:0 prišli na dve točki zaostanka (62:60). Semafor v dvorani na Ježici je nato dve minuti kazal enak rezultat, saj sta ekipi grešili napad za napadom.

Minuto in dvajset sekund pred koncem pa je stvari v svoje roke vzel Rene Žvan in s košem, ter zadetim dodatnim prostim metom in v naslednjem napadu še s polaganjem zapečatil poraz Parkljev.

Dobra predstava je razveselila tudi trenerja Borisa Zrinskega, ki je po gostovanju v Ljubljani za portal Slovenska košarka povedal naslednje: "Veseli me, da smo končno odigrali obrambo skozi celotno srečanje. Tudi število prejetih točk govori o naši obrambi. Ekipi Parkljev se je poznala odsotnost nekaterih igralcev, tudi mi nismo nastopili kompletni, saj je manjkal Boštjan Trupaj. Žal smo morali v gosteh nadoknaditi poraze na domačem terenu. Letošnja liga je izenačena. Če imaš slab dan, potem lahko izgubiš z vsakim nasprotnikom. Obračamo se k naslednji domači tekmi."

Z dobrimi predstavami pa nadaljuje tudi Aljoša Remus, ki je v letošnji sezoni prvo ime Podčetrtčanov: "Dobro smo se pripravili na to tekmo in se ves teden pripravljali na Parklje. Vedeli smo, od kod pretijo njihove nevarnosti. Pokazali smo dobro obrambo in posledično je prišel tudi dober rezultat. Veseli me, da smo stopili skupaj in zmagali. V tem letu nas čaka še ena tekma. Na Litijo se bomo dobro pripravili in naredili vse, da zmagamo na domačem terenu. In potem bi v letu 2015 krenili čim višje."

Po bolečem porazu s Triglavom je ekipa stopila skupaj in s pomembno zmago ostala v vrhu. Naslednji krog prihaja v Podčetrtek ekipa Litije. Ta ima po osmih krogih dve zmagi in šest porazov. Nesporni favoriti so naši igralci, ki pa bodo morali, če želijo uresničiti svoje letošnje cilje, začeti dobro igrati tudi na domačem parketu. Igralci pa vabijo vse navijače, da jih v zadnji tekmi letošnjega koledarskega leta podprejo v čim večjem številu. Na obisk bo prišel tudi Božiček, ki bo med polčasom vsem otrokom, ki trenirajo v košarkarski šoli, razdelil darila.