ČLANI: 2 SKL, 9. krog

20.12.2014 - ŠD Podčetrtek
Gledalcev: 150

KK Terme Olimia Podčetrtek : Litija

Strelci KK Podčetrtek: Štruc 20, Remus 19, Kavgič 11, Spešič 9, Pešič 7, Trupaj 4, Globovnik 4, Švigelj 2, Žvan 2, Kočevar, Remih, Štukelj

Naši člani so v njihovi zadnji tekmi letošnjega koledarskega leta, po dramatični končnici, ugnali Litijo in upravičili vlogo favorita, čeprav je bila pot do zmage veliko težja od pričakovanega. Zmaga gre predvsem na račun odlično odigranih zaključnih treh minut, potrebno pa je priznati, da bi do zmage lahko prišli tudi gostje, a je bila sreča tokrat na strani domačih.

Začetek tekme je bil v znamenju Podčetrtčanov, ki so hitro povedli z 8:0. To varno razliko so nato držali praktično cel prvi polčas, ki se je končal s 42:34.

Med polčasom je prišel na obisk Božiček, ki je vsem otrokom, ki trenirajo v klubu razdelil darila in poskrbel tudi za ostale obiskovalce.

Drugi del tekme so bolje začeli varovanci Borisa Zrinskega, ki so v 21. minuti, po dveh zadetih prostih metih Aljoše Remusa, povedli s +12 (46:34). Enako prednost so imeli Podčetrtčani tudi sedem minut kasneje, nato pa so gostje iz Litije v petih minutah naredili delni izid 11:2 in semafor je šest minut pred koncem srečanja kazal samo še 67:64 za domače. Toda Litijani se niso ustavili in na krilih razpoloženega Gašperja Ovnika izkoristili triminutni mrk Podčetrtške ekipe in z delnim izidom 10:0, ušli na 67:74. To je bila hkrati tudi najvišja prednost Litijanov, ki se jim je slabe tri minute pred koncem nasmihala presenetljiva zmaga. Toda takrat sta na sceno stopila Aljoša Remus in Adin Kavgič. Prvi je najprej prispeval šest zaporednih točk za zmanjšanje prednosti, Kavgič pa s košem in zadetim dodatnim prostim metom, minuto pred koncem, izenačil na 76:76. Pri gostih je nato Ovnik zapravil napad, Kavgič pa še enkrat več pokazal svoje kvalitete in štirinajst sekund pred koncem ponovno prinesel vodstvo Podčetrtški ekipi.

Gostje iz Litije so imeli nato imeli met za zmago, vendar žoga na srečo ni našla poti skozi obroč.

Prvi strelec domače ekipe je bil z dvajsetimi točkami Jure Štruc, ki počasi prihaja v pravo formo, po tekmi pa je za portal Slovenska košarka povedal naslednje: "Tekmo smo dobro začeli. V nadaljevanju pa smo nerazumljivo popustili in gostom dovolili, da so razvili svojo igro ter v končnico vstopili s prednostjo. Gašper Ovnik je pokazal, kako kvaliteten in vsestranski igralec je. Spet smol se igrali s srečo in z živci vseh. Tega si preprosto več ne smemo dovoliti in naslednje tekme odigrati 100% skozi vseh 40 minut. Vsem bi rad zaželel vesele praznike."

Tekma se je sicer končala s srečnim koncem za Podčetrtčane, vendar je v izjavi tudi Igor Spešič opozoril na črne minute, ki so jih skoraj stale zmage: "Po visokem vodstvu je sledila katastrofa. Namesto, da bi razbili nasprotnika, smo se uspavali. Timski duh nam je ponovno prinesel zmago in s tem tudi lepe praznike. Gremo naprej in novim zmagam naproti."

Na lestvici trenutno, s točko prednosti, vodi ekipa Lastovke iz Domžal, na drugem mestu pa sta skupaj LTH Castings in Podčetrtek. Pred sezono se je nekoliko več pričakovalo od Slovana, ta sicer v zadnjem času sicer pridno nabira zmage, ter Plame Pur, ki je bila lani hit lige, letos pa kar ne more iz rezultatske krize. Sedaj bodo ekipe imele tri tedne premora, liga pa se nadaljuje 10.1., ko Podčetrtčani gostujejo pri predzadnje uvrščeni ekipi Ajdovščine.