Gledalcev: 100

Terme Olimia Podčetrtek : Mesarija Prunk Sežana
80 - 72 (16-17 20-17 28-20 16-18)

Strelci KK Podčetrtek: Cerkovnik 18, Spešič 10 (8 skokov), Štruc 10, Žvan 10 (9 podaj), Strnad 9, Pešič 9, Remus 8, Pelc 3, Švigelj 3, Trupaj, Remih

Po dvanajstih odigranih pripravljalnih srečanjih je za košarkarje iz Podčetrtka prišla na vrsto tudi prva ligaška tekma. Ekipa je v popolni postavi na domačem parketu pričakala goste iz Sežane. Ti so si v lanski sezoni priborili napredovanje v 2. SKL in sestavili zelo konkurenčno ekipo, ki bo zagotovo neugodna za vsakega nasprotnika.

Na prvi tekmi je sicer manjkal Gregor Jakhel Kolarević, ki je njihova najbolj zveneča okrepitev za letošnjo sezono. V postavi Podčetrtčanov pa so bili vsi trije novinci, ki so se priključili ekipi v prestopnem roku: Anže Cerkovnik, Anže Pelc in Nejc Strnad. Kapetan ekipe bo v letošnji sezoni ponovno Boštjan Trupaj.

Uvodna četrtina je bila vseskozi izenačena, nobeno moštvo pa si ni priborilo občutnejše prednosti. Prvo višjo razliko v svojo korist so si priigrali varovanci Borisa Zrinskega šele v 16. minuti, ko so po trojki Pelca povedli s 31:25. Toda do polčasa so se Sežanci zopet približali na dosegljivih 36:34.

Po glavnem odmoru so Podčetrtčani vendarle pritisnili na plin in po trojki Štruca, zabijanju Cerkovnika in dvema zaporednima košema Remusa ušli na 46:38. Da so Sežanci držali rezultatski priključek gre predvsem na račun dobre igre Husiča in Furlana, še posebej slednji je košarkarjem Podčetrtka delal največ preglavic v drugem delu igre, ko je dosegel večino od svojih 20 točk. V 25. minuti so Podčetrtčani ušli že na +13 (57:44), toda sledil je delni izid 9:1 za goste, ki so se ponovno približali na 58:53. Sledile pa so minute, ki so odločile srečanje. Košarkarji Podčetrtka so na krilih Cerkovnika zaigrali bolje v napadu in osem minut pred koncem tekme ušli na +12 (71:59). Neumorni gostje so sicer poskušali zopet ujeti priključek, vendar so Podčetrtčani bili dovolj zbrani in ohranili priigrano prednost.

Prvi strelec domače ekipe je bil letošnja okrepitev na poziciji centra Anže Cerkovnik, ki je dosegel 18 točk. Za predstavo velja pohvaliti tudi organizatorja igre Reneja Žvana, ki je desetim točkam dodal še devet podaj in poživil igro, ko je bilo to najbolj potrebno.