Z zmago proti Parkljem potrdili, da bodo zasluženo prvaki lige

Gledalcev: 120

Terme Olimia Podčetrtek : Parklji
102 - 69 (23-24 29-9 30-20 20-16)

Strelci KK Podčetrtek: Cerkovnik 19, Švigelj 16, Spešič 14, Strnad 14, Žvan 14, Štruc 9, Remus 8, Trupaj 6, Remih 2, Pešič, Pungartnik, Štukelj

Kljub temu, da so si košarkarji Podčetrtka že v prejšnjem krogu zagotovili naslov prvaka lige, so tudi v domači tekmi proti Parkljem pokazali všečno predstavo in zanesljivo slavili šestnajsto zmago v sezoni.

Za razliko od zadnjih tekem je kakšnih 130 gledalcev v športni dvorani Podčetrtek videlo slabši začetek domače ekipe. Ljubljančani, ki jih vodi trener Vladimir Rizman so si v 3. minuti priigrali prednost 10:4. Prednost so nato Parklji držali vse tja do 6. minute, ko je Nejc Strnad zadel za prvo vodstvo na tekmi 15:14. Ekipi sta se nato do konca četrtine izmenjevali v vodstvi, prvih deset minut pa je pripadlo gostom, ki so ga dobili z rezultatom 25:24.

Če smo v tem delu igre še videli izenačeno srečanje pa težko to trdimo za naslednjih sedem minut tekme v katerem so si Podčetrtčani z izjemno igro v napadu priigrali kar 20 točk naskoka (49:29).

Tudi po glavnem odmora pa ekipa ni popuščala. V 26. minuti je prednost narastla že na +30. Podčetrtčani so bili boljši praktično v vseh elementih igre in samo dokazovali, da jim letos ni para v ligi. Ob visoki prednosti se je v zaključku pokazal še en motiv, koš za prvo stotico v sezoni. To je petnajst sekund pred koncem dosegel Igor Spešič in dodal piko na i uspešnemu večeru. Prvi strelec srečanja je bil Anže Cerkovnik, ki je dosegel 19 točk.

Trener Boris Zrinski je po srečanju povedal: »Na tekmi so fantje pokazali, da so daleč najboljša ekipa v ligi in z igro, ki jo prikazujemo v zadnjih tekmah, lahko rečem, da smo si več kot zasluženo priigrali napredovanje v višji rang tekmovanja. Še enkrat iskrene čestitke vsem igralcem in tudi upravi, kajti če ne bi bilo nje, ki nas je to sezono izvrstno spremljala, tudi tega rezultata ne bi bilo.«

Svojo tekmo sezone je Žiga Švigelj videl takole: »Najprej bi se rad zahvalil celotni ekipi, ki so me vso sezono vzpodbujali. Zahvalil bi se tudi trenerju, ki mi je zaupal to minutažo, ki sem jo izkoristil.«