Gledalcev: 120

Kolpa Črnomelj : Terme Olimia Podčetrtek
78 - 92 (25-23 17-35 17-17 19-17)

Strelci KK Podčetrtek: Cerkovnik 21 + 15 skokov, Strnad 17, Remus 15, Žvan 10, Spešič 7, Štruc 7, Pešič 6, Švigelj 5, Unverdorben 3, Trupaj 1, Pelc

V tekmi drugega kroga 2. SKL so varovanci Borisa Zrinskega gostovali na Dolenjskem pri ekipi Črnomlja in zabeležili še drugo zmago v sezoni. Tokratna zmaga je bila veliko bolj zanesljiva kot uvodna proti Sežani, saj so naši košarkarji vodili večji del srečanja in si že pred zadnjo četrtino priigrali skoraj neulovljivo prednost. Zaradi poškodbe sta tokratno tekmo izpustila Anže Pelc in Tony Remih, medtem ko je ostali del ekipe bil v kadru za tekmo.

Uvodna četrtina je bila precej izenačena, saj sta se ekipi kar nekajkrat izmenjali v vodstvu. Črnomaljci so si v 11. minuti priigrali prednost 27:23. To je bila njihova najvišja prednost na tekmi in po tej minuti se je potek na igrišči povsem spremenil, saj so naši igralci zaigrali odločneje in po delnem izidu 16:3, v dobrih treh minutah prišli od zaostanka štirih točk, do prednosti +9 (39:30). Do konca polčasa se je prednost samo višala in naši košarkarji so na odmor odšli z rezultatom 58:42. Veliko zaslug za občutno prednost gre predvsem na račun dobre igre pod košem, kjer domačim košarkarjem nikakor ni uspelo zaustaviti Anžeta Cerkovnika, ki je že v prvem polčasu dosegel 16 od svojih končnih 21 točk.

V drugem delu igre je naše moštvo vseskozi nadziralo potek tekme in držali prednost okoli petnajstih točk. Ko je v 33. minuti Cerkovnik zabil za neulovljivih 79:61 je bila tekma odločena. Zadnjih sedem minut so Podčetrtčani rutinirano zadržali visoko prednost in se veselili še druge zmage.

Prvo ime tekme je bil zagotovo Anže Cerkovnik, ki je dosegel dvojnega dvojčka (21 točk + 15 skokov), dobro predstavo pa je pokazal tudi Nejc Strnad, ki je dosegel 17 točk.