Gledalcev: 400

Plama Pur : Terme Olimia Podčetrtek
77 - 72 (15-17 20-18 14-16 13-11 in 15-10)

Strelci KK Podčetrtek: Cerkovnik 19 + 11 skokov, Pešič 11, Strnad 9, Trupaj 9, Remus 7, Spešič 6, Švigelj 4, Žvan 3, Pelc 2, Štruc 2, Kolar, Remih

Tretji krog je po dveh uvodnih zmagah prinesel prvi poraz naših košarkarjev. Na najdaljšem letošnjem gostovanju je ekipa Borisa Zrinskega vodila skoraj celotno tekmo, zmago pa nekoliko nesrečno zapravila že po rednem delu, ter v slabo odigranizadnji minuti podaljška. Tekmo so zaznamovali domači gledalci, ki so še enkrat več prišli na srečanje v velikem številu, saj se jih je na tribunah zbralo okoli 400, kar je zadrugoligaške dvorane lep obisk.

Naši igralci so tekmo začeli v popolni postavi in prvič občutneje povedli v 8. minuti, ko je Cerkovnik po podaji Remusa, zabil za vodstvo 15:10. V nadaljevanju srečanja so vseskozi držali minimalno vodstvo. V 18. minuti je Švigelj zadel za 33:28, toda sledil je delni izid 7:0 za domače, končni rezultat polčasa, 35:35, pa je z uspešno izvedenima prostima metoma postavil kapetan Trupaj.

Tudi v drugem delu smo gledali podobno zgodbo. Naši košarkarji so vseskozi imeli prednost, toda ta ni nikoli presegla šestih točk. Domači so nekajkrat sicer prišli do izenačenja, vendar povedli niso nikoli. Sledila je napeta končnica. Dve minuti pred koncem, so po košu Cerkovnika, je naše moštvo povedlo s 62:59, gostje pa so se z neverjetno trojko od table Srebovta, minuto pred koncem izenačili na 62:62. Nato sta obe ekipi zapravili svoj napad, zadnji met za zmago, ki ga je imel Štruc, pa ni končal v košu.

V podaljšku so Podčetrtčani odlično krenili in po trojki Pešiča, dve minuti pred koncem povedli s 69:64. Bistričani so se približali na 69:68, Pešič pa je minuto pred koncem zadel oba prosta meta za 71:68. Žal je sledila minuta, ki jo bodo naši igralci poskušali čim prej pozabiti. Domači so na krilih bučne publike naredili preobrat in z delnim izidom 9:1, zaključili tekmo v svojo korist ter zadali naši ekipi prvi poraz v sezoni.

Najboljši strelec je bil še tretjič zapored Anže Cerkovnik, ki je zopet dosegel dvojnega dvojčka (19 točk in 11 skokov). Poraz gre predvsem na račun slabega skoka, saj so bili domači v tem elementu boljši s 50:41, od tega so dosegli kar 26 skokov v napadu.