ČLANI: 2 SKL, 4. krog

14.11.2015 - ŠD Kodeljevo
Gledalcev: 80

Slovan : Terme Olimia Podčetrtek

Strelci KK Podčetrtek: Spešič 23 + 7 skokov, Pešič 15, Žvan 13, Štruc 12, Pelc 9, Švigelj 5, Trupaj 4, Cerkovnik 2, Strnad 2, Remih, Unverdorben

V četrtem krogu so naši košarkarji še tretjič zapored igrali na gostujočem parketu. Tokrat je četa Borisa Zrinskega igrala v Ljubljani pri ekipi Slovana in zabeležila tretjo zmago v sezoni. Lestvica je pred tekmo nakazovala, da so Podčetrtčani izraziti favoriti, saj je bil Slovan ob treh porazih, na treh tekmah, zadnji, igralci iz Štajerske pa tretji. Toda tekma ni odražala stanja na lestvici, saj je bil dvoboj odločen šele v končnici. Slovan, ki je v preteklosti veljal za enega izmed centrov produkcije Slovenske košarke (brata Dragič, Vidmar, Klobučar, Slokar, Nesterovič, Zupan…), je danes le še bleda senca tega. Pred dvema sezonama je klub izpadel iz prve lige, sedaj pa se nikakor ne uspe postaviti na noge. Da so na tekmi imeli prijavljenih zgolj sedem igralcev, pa samo potrjuje to dejstvo.

Naše moštvo, ki je v tekmo krenilo brez poškodovanega Aljoše Remusa, je zelo dobro odprlo srečanje. Po košu Igorja Spešiča so si že v 5. minuti tekme priigrali prednost + 9 (17:8). Tudi nadaljevanje prvega polčasa je bilo povsem v domeni naših igralcev, saj je prednost iz minute v minuto naraščala. Končni izid prvega dela igre (48:32) pa je s trojko postavil Rene Žvan.

Ob pogledu na kratko Slovanovo klop, je bilo jasno, da se bodo domačini le stežka vrnili v igro. Toda zgodilo se je ravno to. V zgolj sedmih minutah so Podčetrtčani zapravili priigrano prednost, domači pa so s serijo 22:4, v 27. minuti tekme izenačili na 54:54. Največ težav je povzročal Žiga Fifolt, ki je na koncu bil z 29 točkami in 14 skoki tudi prvo ime tekme. Toda Slovanovci se tudi po izenačenju niso ustavljali, črne minute naših pa so se nadaljevale. Sedem minut pred koncem tekme je semafor kazal 72:66 za domače, nato pa so se naši košarkarji še pravočasno prebudili in s serijo štirih zaporednih trojk (dve je prispeval Štruc, eno pa Spešič in Pelc), ponovno prešli v vodstvo. Končnica je bila tesna, toda za razliko od prejšnjega tedna je tokrat bilo veselje na naši strani.

Zopet je šepal skok (35:27 za domače), je pa ekipi tokrat stekel met za tri točke, saj so bili pri tem elementu kar 50% uspešni (13/26).

Dobra predstava je uspela Igorju Spešiču, ki je bil s 23 točkami prvi strelec naše ekipe.

Naslednji teden čaka moštvo dvojni razpored, saj bodo najprej med tednom, v Ljubljani, pri ekipi Ilirije, odigrali prvo tekmo tretjega kroga pokala Spar. Nato pa sledi v soboto izjemno pomembna tekma, saj v Podčetrtek prihaja vodilna ekipa Triglava in po do sedaj pokazanem, moštvo, ki bo naši ekipi eden glavnih konkurentov v boju za vrh. Igralci vabijo navijače, da v sobotnem derbiju podprejo moštvo v čim večjem številu.