ČLANI: 2 SKL, 5. krog

21.11.2015 - ŠD Podčetrtek
Gledalcev: 200

Terme Olimia Podčetrtek : ECE Triglav

Strelci KK Podčetrtek: Cerkovnik 19 + 16 skokov, Remus 19, Strnad 10, Žvan 9 + 9 podaj, Pelc 8, Štruc 8, Švigelj 6, Trupaj 1, Pešič, Štukelj, Remih, Unverdorben

Vrhunec 12-urnega košarkarskega maratona v Podčetrtku je bila članska tekma, ki je upravičila naziv derbi kroga. V goste so prišli, do tega kroga vodilni, igralci Triglava, zmaga pa je po razburljivi končnici ostala doma. Po štirih zaporednih gostovanjih je tokrat sledila domača tekma. V ekipi je manjkal kaznovani Igor Spešič, vrnil pa se je poškodovani Aljoša Remus, ki na tekmi proti Iliriji ni nastopil.

Gledalci so v uvodnem delu srečanja videli pobudo domače ekipe, ki je po košu Reneja Žvana v 5. minuti tekme vodila s 7:2. Gostje so se v nadaljevanju nekoliko približali, vendar je bila prednost vseskozi na strani neše ekipe.

V 15. minuti je Anže Cerkovnik zabil za 25:20, nato pa so Triglavani zaigrali bolje in malo pred koncem prvega polčasa povedli s 32:33. Zaključek prvega dela igre je vseeno pripadel našemu moštvu, ki je ob polčasu vodil s 37:36.

V drugem delu tekme pa smo gledali obrnjeno sliko. Gostje so hitro povedli in višali prednost vse tja do 31. minute, ko so vodili s +10 (50:60). Naši košarkarji so nato krenili v lov za zmago. Gostje s Kranja so sicer še dobrih pet minut pred kocem vodili s +9 (59:68), nato pa je sledil neverjeten preobrat v katerem so naši igralci naredili delni izid kar 21:2. Blestel je predvsem Aljoša Remus (v zadnjih štirih minutah je dosegel 15 točk), ki je na krilih domačih navijačev in s pomočjo soigralcev priigral pomembno zmago.

Prva strelca v ekipi Podčetrtka sta bila Remus in Cerkovnik, ki sta oba dosegla po 19 točk. Tokrat je pri dobro deloval skok, odločilno vlogo pri zmagi pa je zagotovo odigrala tudi sprememba obrambe v zaključku tekme.