Gledalcev: 50

Grosuplje : Terme Olimia Podčetrtek
84 - 76 (21-17 24-12 20-21 19-26)

Strelci KK Podčetrtek: Cerkovnik 20 + 13 skokov, Štruc 12, Remus 11, Žvan 10, Pešič 8, Strnad 6, Trupaj 4, Pelc 3, Švigelj 2, Remih, Unverdorben

Že drugi teden zapored je za našimi košarkarji dvojni razpored tekem, le da je bil ta rezultatsko neuspešen v primerjavi s prejšnjim, saj so naši igralci tokrat dvakrat izgubili. Slabša predstava na pokalni tekmi se je očitno prenesla še na ligaško srečanje, kjer so Podčetrtčani gostovali v Grosupljem in zabeležili drugi poraz v sezoni.

Že v uvodu v tekmo so Grosupeljčani bolje začeli in s do 7. minute priigrali deset točk naskoka (21:11). Sledilo je obdobje, kjer so naši fantje vzpostavili ravnovesje, v zadnjih štirih minutah prvega polčasa pa so domači naredili delni izid 13:3 in odšli na odmor z rezultatom 45:29. Žal se tudi v nadaljevanju rezultat ni izboljšal, saj so domači kontrolirali srečanje in osem minut pred koncem pobegnili na +20 (70:50). Vsi v dvorani so mislili, da je srečanje odločeno, toda sledile so odlične štiri minute naših, ki so naredili delni izid 15:0 in zmanjšali zaostanek na pet točk (70:65).

Toda do popolnega preobrata ni prišlo, saj sta odlična Sandi Grubelič (21 točk) in Žiga Markus (16 točk) zadela trojki in sanj o zmagi je bilo konec.

Naše moštvo je sicer prepričljivo dobilo skok (45:24), toda izgubilo občutno več žog od nasprotnika, ki je bil ta večer boljši. Prvi strelec v naših vrstah je bil ponovno Anže Cerkovnik, ki je 20 točkam dodal še 13 skokov.