Zmaga proti Braniku za prvo mesto na lestvici

Gledalcev: 100

Terme Olimia Podčetrtek : AKK Branik Maribor
85 - 68 (17-20 24-14 26-10 18-24)

Strelci KK Podčetrtek: Štruc 23, Remus 13, Žvan 13, Cerkovnik 10 + 12 skokov, Pelc 6, Švigelj 6, Trupaj 5, Pešič 4, Unverdorben 3, Strnad 2, Remih, Štukelj

Pokalni tekmi, ki je bila odigrana v torek, je v petek sledilo še gostovanje Branika. Ta je v Podčetrtek prišel po dve točki, vendar je bila naša ekipa še drugič zapored zanesljiva na svojem parketu.

Že v uvodni minuti in pol so Podčetrtčani vodili s 6:0, nato pa so Mariborčani naredili delni izid 11:2. V nadaljevanju so igralci Branika vodili vse tja do 10. minute, ko je Anže Pelc s trojko poravnal izid na 20:20.

Do polčasa so se stvari vendarle obrnile tako, kot so si želeli domači navijači, saj je ekipa Podčetrtka odšla na odmor s prednostjo 41:34.

V drugem delu igre smo videli pravi festival trojk naše ekipe, ki je po zadetih metih Žvana, Trupaja in trikrat Štruca, v 28. minuti, pobegnili na varnih +21 (64:43). Ko so v naslednjih štirih minutah trojke zadeli še Pelc, Štruc in dvakrat Remus je bila tekma odločena, saj je bila prednost sedem minut pred koncem že +30.

V zaključku tekme je trener Zrinski ponudil priložnost še mlajšim igralcem, zanesljiva zmaga pa je na koncu ostala v rokah naše ekipe.

Prvo ime tekme je bil vsekakor Jure Štruc, ki je dobro predstavo iz pokalne tekme proti Celju (17 točk), prenesel še na tekmo proti Braniku, kjer je dosegel 23 točk.

Izpostaviti velja tudi dejstvo, da so naši košarkarji zadeli kar 14 trojk in jih izvajali 48% (14/29).

Ker je Triglav izgubil v Sežani so se naši fantje prebili na vrh prvenstvene lestvice. Naslednji teden čaka ekipo gostovanje pri Parkljih, ki trenutno zasedajo peto mesto, s štirimi zmagami in štirimi porazi.