ČLANI: Kvalifikacije za 1. ligo, 1. tekma

Podčetrtčani začeli kvalifikacije s porazom v Šoštanju

9.5.2015 - ŠD Šoštanj
Gledalcev: 100

Elektra Šoštanj : KK Terme Olimia Podčetrtek

Strelci KK Podčetrtek: Remus 16, Štruc 14, Kavgič 10 + 11 skokov, Spešič 8, Žvan 7, Pešič 7, Globovnik 6, Švigelj 5, Kočevar 3, Gobec, Štukelj

Za igralci Podčetrtka je prva tekma kvalifikacij, v kateri jim ni uspelo presenetiti Elektre, vendar so pokazali solidno predstavo, predvsem v prvem polčasu. Trener Boris Zrinski, ki je ravno na dan tekme praznoval svoj šestdeseti rojstni dan, ni mogel računati na pomoč Boštjana Trupaja. Ta je bil na zadnji ligaški tekmi proti Lastovki izključen in je dobil tri tekme prepovedi, tako da bo trenerju na voljo šele v zadnji tekmi kvalifikacij.

V športno dvorani Šoštanj se je zbralo dobrih 100 gledalcev, ki je videlo boljši začetek Podčetrtčanov. Ti so vodili večino prve četrtine, najvišjo prednost pa so si priigrali v šesti minuti, ko so po treh zadetih prostih metih Jureta Štruca, vodili s 12:8. Tudi v nadaljevanju so košarkarji iz Kozjanskega odigrali hrabro, ter v enajsti minuti po trojki Štruca povedli s 20:18, nato pa je sledil padec v igri. Elektra je naredila delni izid 10:0, nalet Šoštanjčanov pa je z novo trojko ustavil šele Štruc.

Zaostanek Podčetrtčanov je bil ob polčasu pet točk (37:32), sama igra pa je bila v tem delu kljub zaostanku povsem zadovoljiva.

Po glavnem odmoru pa je sledila tretja četrtina, ki je odločil zmagovalca. Domači so odigrali agresivneje v obrambi, v napadu pa je svoje znanje pokazal Američan Travis Cohn III, ki je neusmiljeno polnil koš Podčetrtčanov. Američan je v dobrih treh minutah zadel tri trojke in en met za dve točke in prednost Elektre je ob njegovem stoodstotnem metu kmalu narastla na + 15 (55:40).

Podčetrtčani so se trudili, vendar so domači nadaljevali z izjemno igro in devet minut pred koncem je zaostanek Podčetrtčanov znašal že 26 točk (75:49). Kljub visoki prednosti Elektre se Podčetrtčani niso dali in v zadnjih devetih minutah ponovno pokazali boljšo igro, ter zaostanek nekoliko zmanjšali, a zmaga je seveda ostala trdno v rokah Šoštanja.

Mogoče ostaja grenak priokus, saj so bili Podčetrtčani nadigrani samo v tretji četrtini, ki so jo domači dobili za dvajset točk, medtem ko so bili varovanci Zrinskega v vseh ostalih delih igre povsem enakovreden nasprotnik.

Najboljši strelec pri Podčetrtčanih je bil Aljoša Remus, ki je dosegel 16 točk, pri Elektri pa je edini izstopal že prej omenjeni Travis Cohn III, ki se je ustavil pri 30 točkah in je bil zagotovo igralec, ki je odločil tekmo.

Trener Boris Zrinski je po tekmi povedal naslednje: "Zadovoljni smo lahko predvsem s prikazanim v prvem polčasu. V nadaljevanju je potek igre preobrnil Američan Cohn. Ta je po vzoru prejšnjih tekem tudi tokrat zadel nekaj neverjetnih metov in nas razrešetal. Poznalo se je tudi, da je Elektra znova v polni postavi, tako da je na koncu zasluženo slavila visoko zmago."

V drugem paru kvalifikacij so Hopsi doma s 109:82 premagali Lastovko, tako da sta oba prvoligaša upravičila vlogo favorita. Sedaj sledijo dve domači tekmi. Že pred začetkom kvalifikacij je bilo jasno, da bodo ravno na teh dveh tekmah možnosti za presenečenje še največje. Seveda bo podpora s tribun šesti igralec, zato vodstvo kluba in igralci pozivajo vse navijače, da napolnijo tribune in v obeh tekmah pomagajo domači ekipi.