ČLANI: Kvalifikacije za 1. ligo, 2. tekma

Polna dvorana ponesla naše do zmage nad Hopsi.

16.5.2015 - ŠD Podčetrtek
Gledalcev: 200

KK Terme Olimia Podčetrtek : Hopsi Polzela

Strelci KK Podčetrtek: Remus 18, Štruc 13, Žvan 11, Pešič 9, Kočevar 9, Kavgič 8 + 9 skokov, Spešič 7, Švigelj 2, Globovnik, Gobec, Kolar, Remih

V zagotovo najboljši predstavi v letošnji sezoni so naši košarkarji prišli do pomembne zmage nad Hopsi, s katero so stvari, tudi zaradi razpleta na drugi tekmi kvalifikacij, zopet na začetku. Polzelčani so prišli v goste kot veliki favoriti in so po zanesljivi zmagi v prvem krogu, pričakovali novi dve točki. Ampak to je bil večer domačih.

Trener Boris Zrinski je tudi v tokratni tekmi pogrešal kaznovanega Boštjana Trupaja, medtem ko so bili vsi ostali fantje v kadru za srečanje. V nasprotni ekipi smo lahko videli na delu dva bivša igralca Podčetrtka, Benjamina Pungartnika in Roberta Abramoviča. Pred tekmo je uradni napovedovalec predstavil novo maskoto Podčetrtčanov Vinkota, ki je poživil dogajanje ob samem parketu.

Dobro izpopolnjena dvorana je videla furiozen začetek domače ekipe. Začetna peterka Žvan - Štruc - Remus - Kavgič - Pešič je igrala kot v transu in si že po dobrih šestih minutah priigrala prednost +13 (19:6). Do konca prve četrtine pa mrežica Hopsov ni veliko mirovala, saj so domači zadevali iz vseh položajev in po desetih minutah igre je semafor kazal že 29:12 za naše fante.

Bučna publika je ponesla igralce še naprej in v 17. minuti je po trojki Iztoka Kočevarja prednost znašala že velikih +22 (45:23). Seveda so do svojih minut nato prišli tudi gostje, ki so preko Sima Atanackoviča in Roberta Abramoviča naredili delni izid 12:0 in do konca polčasa prednost Podčetrtčanov prepolovili na 47:35.

Po glavnem odmoru so sledile minute, ki ponavadi odločajo potek srečanja. Domači so zadržali dobro igro iz prvega dela in Hopse držali na varni razdalji. Toda varovanci Vladimirja Rizmana so šest minut pred koncem tekme vendarle prebili mejo desetih točk zaostanka, ter se po trojki in zadetima prostima metoma Jana Rizmana, približali na nevarnih 67:62. Sledile so napete tri minute, kjer sta obe ekipi izgubljali žogo za žogo, prvi pa so strelski post prekinili Podčetrtčani, ko je dobre tri minute pred koncem Aljoša Remus zadel iz obrata in ponovno povišal prednost. Ko je dobri dve minuti pred koncem Adin Kavgič zadel oba prosta meta se je zmaga že nasmihala, odločilni udarec pa je sledil minuto in pol pred koncem, ko je trojko zadel Jernej Pešič in zapečatil usodo Polzelanov. Do konca so naši igralci odigrali pametno in mirno izvajali proste mete, gostje pa grešili pri metih iz razdalje in veliko slavje se je lahko začelo.

Zmaga je bila povsem zaslužena, saj so Podčetrtčani pokazali več energije in borbenosti od svojih nasprotnikov pa tudi več igralcev je bilo razpoloženo v domačih vrstah, kar je pretehtalo zmagovalca. Najboljši strelec pri naših fantih je bil ponovno Aljoša Remus, ki je dosegel 18 točk, pri gostih pa je s 21 točkami in 14 skoki izstopal Simo Atanackovič.

Trener Zrinski, ki je skoval odlično taktiko za zmago, je tekmo videl takole: "Moram reči, da smo na to tekmo gledali kar z nekaj strahu, saj so Hopsi izjemno visoki. Na koncu smo ravno mi preko te višine prišli do uspeha. Izredna borbenost in veliko število točk v prvem polčasu so nam dali potrebne samozavesti in kljub padcu v naši igri v drugem polčasu smo zasluženo zmagali."

Eden izmed junakov zmage je bil zagotovo Jure Štruc, ki je ob treh trojkah dosegel 13 točk: "Vsi smo verjeli, da lahko odigramo boljše kot v Šoštanju in da če bomo igrali tako, kot znamo ter s srcem, bomo prikazali dobro predstavo. Zavedali smo, se da je Polzela dobra ekipa, sigurno pa nismo računali na zmago. Lepo je zmagati pred tako čudovito publiko. Trudili smo se, igrali eden za drugega, na koncu pa zasluženo zmagali. Kljub zmagi ostajamo na trdnih tleh, Hopsi in Elektra sta favorita v dodatnih kvalifikacijah za Ligo Telemach. Mi bomo poskušali še koga presenetiti."

Zanimiva izjava pa je bila podana s strani gostujočega trenerja Vladimirja Rizmana, ki je športno priznal poraz in obenem okrcal pristop svojih fantov: "Terme Olimia so nas nadigrale v vseh segmentih igre. Igralcem sem cel teden dopovedoval eno, delali pa so povsem drugo. Zmaga domačinov je povsem zaslužena. Našim igralcem sem v slačilnici povedal, da naj si na posnetku pogledajo nasprotnike, predvsem njihovo voljo in borbenost za klubski grb, ne pa da na igrišče vkorakaš igrati zvezdo. Sedaj smo se spravili v zanimiv položaj. Čestitke še enkrat Podčetrtčanom za športno in korektno igro ter zasluženo zmago. Igrali so pošteno in izkoristili svoje priložnosti. Za naše fante pa resnično upam, da se bodo zamislili nad svojim odnosom do igre, za katero predvidevam, da jo imajo zelo radi. Košarka se igra na igrišču, nobena zmaga pa ne bo prišla sama od sebe."

Ekipe v kvalifikacijah za prvo ligo so sedaj zopet na začetku, saj so točkovno moštva poravnana. Podčetrtčane čaka že v petek domača tekma proti Elektri, ki je na tekmi z Lastovko pokazala, da je ranljiva. Cilj bo zagotovo ustaviti Američana Travisa Cohna, ki je bil v Šoštanju nerešljiva uganka za Podčetrtčane. Kljub sobotni zmagi mora ekipa ostati na realnih tleh in se dobro pripraviti na petkov obračun. Poleg zmage je bila pozitivna plat tudi številčna publika, ki je še enkrat več dokazala, da je Podčetrtek kraj, ki ima rad košarko. Tokrat so bili navijači zagotovo šesti igralec in tudi v petek naj bo tako.