ČLANI: Kvalifikacije za 1. ligo, 3. tekma

Gledalcev: 200

KK Terme Olimia Podčetrtek : Elektra Šoštanj
73 - 84 (13-27 23-18 21-15 16-24)

Strelci KK Podčetrtek: Kavgič 13, Spešič 13, Remus 11, Kavgič 11, Štruc 8, Švigelj 6, Pešič 5, Gobec 3, Globovnik 3, Kočevar, Remih

Po domači zmagi nad Hopsi je na gostovanje v Podčetrtek prišla ekipa Elektre, ki pa je za razliko od Polzelanov, domov odnesla dve točki za zmago in so tako pred zadnjim krogom na široko odprla vrata k obstanku v prvi ligi. Pri naših je bil tudi to pot odsoten kaznovani Boštjan Trupaj, ki bo v Polzeli že lahko igral. Pri gostih smo videli na parketu nekdanjega košarkarja Podčetrtka Draga Brčino.

Okoli 200 gledalcev, ki se je zbralo v Podčetrtški dvorani, je spremljalo zelo slab uvod domače ekipe, ki je sicer povedla s 3:0 in 5:2. Kakor se je kasneje izkazalo je to bilo tudi edino vodstvo varovancev Borisa Zrinskega na tej tekmi. Elektra je v naslednjih desetih minutah igre, na krilih Jakoba Čebaška in Travisa Cohna, naredila izjemno serijo in pobegnila na 33:13. V tem delu igre so domači zelo slabo igrali v obrambi in gostom dovolili, da se razletijo po igrišču, žal pa tudi v napadu ni steklo. Po visokem vodstvu Elektre so se Podčetrtčani vendarle prebudili in do polčasa prednost prepolovili na zmernih -9 (36:45).

Začetek drugega dela igre je zopet pripadel Podčetrtčanom, ki so po košu Reneja Žvana prednost Šoštanjčanov stopili na -4 (45:49). Ko je Adin Kavgič v 26. minuti zadel in zmanjšal na 48:50 je vse dišalo po preobratu, toda namesto tega so igralci Elektre zadeli dve trojki in pobegnili do varne prednosti. Nato so domači igralci s pomočjo bučne publike zopet znižali prednost in pred odločilnimi desetimi minutami je semafor kazal 57:60 za Elektro. Še šest minut pred koncem so bili domači povsem za petami Šoštanjčanov (67:69), nato pa je sledila usodna serija gostov, v kateri so naredili delni izid 10:2 in si priigrali prednost, ki je ni bilo več mogoče izničiti.

Elektra je upravičila vlogo favorita in pokazala željo po zmagi, ki je krasila Podčetrtčane v tekmi proti Hopsom.

Prva strelca Podčetrtčanov sta bila Adin Kavgič in Igor Spešič s 13 točkami, slednji pa je po tekmi za portal Slovenska košarka povedal: "Tekmo smo pričeli zelo slabo, vendar smo potem strnili vrste in se vrnili v igro za zmago. Žal nam je zmanjkalo nekoliko sreče da bi povedli in še drugič zapored zmagali na domačem parketu. Ker smo se borili do zadnjega atoma moči, si ničesar ne smemo očitati. Na koncu bi se rad zahvalil vsem našim navijačem za podporo skozi celotno sezono in mislim, da smo jim vrnili z odličnim rezultatom. Po drugi strani še nismo rekli zadnje in gremo na zmago na Polzeli."

O glavnih vzrokih za poraz je spregovoril domači strateg Boris Zrinski: "Pokopal nas je zadržan začetek prve četrtine, ko smo nasprotnikom dovolili preveč točk, obenem pa sta se razigrala Cohn in Čebašek. V nadaljevanju smo nato zaigrali bolje, na koncu pa so nam pošle moči in Elektra je zasluženo zmagala."

Na srečo poraz ni usoden, saj je na drugi tekmi Lastovka doma ugnala Hopse in s tem pripravila veliko možnih scenarijev pred zadnjim krogom. Za naše igralce je za ohranitev možnosti napredovanja v ligo višje nujna zmaga proti Hopsom in upati na poraz Lastovke, s katero imajo Podčetrtčani boljšo medsebojno razliko. Tekma v Polzeli bo v soboto, 30.5. ob 19.00., igralci pa vabijo vse navijače, da jih pridejo podpret tudi na gostovanje.