ČLANI: Kvalifikacije za 1. ligo, 4. tekma

30.5.2015 - ŠD Polzela
Gledalcev: 100

Hopsi Polzela : KK Terme Olimia Podčetrtek

Strelci KK Podčetrtek: Pešič 20, Remus 17, Štruc 15, Trupaj 9, Švigelj 6, Žvan 4, Kočevar 3, Globovnik, Gobec, Spešič, Remih

Minulo soboto so naši košarkarji gostovali v športni dvorani Polzela, kjer so se v zadnji tekmi kvalifikacij v neposrednem obračunu za napredovanje pomerili s Hopsi. V zasedbi trenerja Borisa Zrinskega je manjkal Adin Kavgič. Slednji je že med tednom odpotoval na turnir serije challenger v ulični košarki 3 na 3, ki je potekal v Singapurju. Dobra novica za ekipo je bila vrnitev Boštjana Trupaja, ki se je po prestani kazni treh tekem vrnil v moštvo.

Naši igralci so v tekmo vstopili dobro in do začetka sedme minute vodili s 12:10. Nato so domači v slabih treh minutah naredili delni izid 10:0 in pobegnili na 22:12. Košarkarji Podčetrtka so odgovorili s sedmimi zaporednimi točkami, prva četrtina pa se je končala z rezultatom 26:22 za Hopse.

V drugi četrtini smo videli izenačeno srečanje, ekipi pa sta bili vseskozi povsem blizu. V sedemnajsti minuti je razpoloženi Jernej Pešič zadel za vodstvo naše ekipe (39:38), toda Hopsi so preko nekdanjega igralca Podčetrtka Benjamina Pungartnika zopet ušli na 44:39. Končni izid polčasa (44:43) je s štirimi zaporednimi točkami postavil Aljoša Remus.

Pred zadnjimi dvajsetimi minutami je bilo tako še vse na začetku. Do 25. minute sta ekipi bili povsem poravnani, nato pa so Hopsi, podobno kot v prvem delu, zgolj v treh minutah pobegnili na +10 (65:55) in Podčetrtčani so bili ponovno v zaostanku. Toda trojki Jureta Štruca in Iztoka Kočevarja sta igralce iz Kozjanskega vrnili med žive in prednost je bila v 33. minuti zopet ulovljivih 69:67.

Nato so sledile minute, ki so odločile zmagovalca. Hopsi so preko Pungartnika in Zolotića zadeli in si zopet nekoliko povečali prednost, Podčetrtčani pa v odločilnih trenutkih niso našli poti do obroča nasprotnika in zmaga je po uspešnem izvajanju prostih metov v sami končnici, pripadla domačim. Prvi strelec našega moštva, je bil ta večer zelo razpoložen Jernej Pešič, ki je 20 točkam dodal še 7 skokov. Pri gostih sta izstopala Benjamin Pungarnik in Jan Rizman oba s po 15 točkami.

Jernej Pešič je za portal Slovenska košarka zadnjo tekmo in sezono ocenil z naslednjimi besedami: "Na Polzelo smo prišli po zmago, ampak se tekma ni izšla po naših načrtih. Hopsi so bili bolj zbrani v ključnih trenutkih. Vseeno smo z igrišča odšli z dvignjenimi glavami, saj je bila to najuspešnejša sezona kluba do sedaj. Pohvalil bi sojenje, ki je bilo na visokem nivoju. Vse čestitke soigralcem, ki so se na tekmi na Polzeli borili kot levi in dali od sebe zadnje atome energije. Pohvala vsem soigralcem za borbo. Na tem mestu bi se zahvalil tudi trenerju Borisu Zrinskemu za odlično odvedeno sezono ter tudi nasprotniku za korektno igro. Rad bi se zahvalil dolgoletnim igralcem Term Olimia, ki so postali med tem časom že legende našega kluba, za super sezone, ki smo jih preživeli. So dobri košarkarji in še boljši ljudje. V mislih imam Roka Gobca, Uroša Globovnika, Iztoka Kočevarja in Adina Kavgića. Vsem skupaj želim veliko uspehov kar koli bodo že počeli v nadaljevanju."

Tvorec letošnjega uspeha Podčetrtčanov trener Boris Zrinski je predstavo svojih varovancev videl takole: "Lahko smo zadovoljni predvsem s prikazanim skozi prvi polčas in v delu drugega, nato pa so nam žal pošle moči. Favorizirana domača ekipa je to izkoristila in unovčila večjo izbiro košarkarjev. Čestitke Hopsom, ki jim želim uspešno prihodnjo sezono v Ligi Telemach."

Sezona je tako za naše košarkarje končana. Sledi zaslužen odmor. Odigrali so kar 26 tekem in v njih zabeležili 18 zmag in osem porazov. V rednem delu lige so končali na drugem mestu prvenstvene lestvice, v kvalifikacijah pa ob domači zmagi nad Hopsi, zabeležili še tri poraze. Cilji ekipe so bili že pred sezono visoki in so bili z omenjeno uvrstitvijo zagotovo doseženi.