GROSUPLJE : TERME OLIMIA PODČETRTEK 71:75

13. krog 2. SKL

Cerkovnik 20 + 10 skokov, Švigelj 13, Strnad 11, Žvan 11, Štruc 10, Karavdić 8, T. Tabak 2, Šviglin, Radanovič, Pešič, P. Tabak

Minulo soboto so Podčetrtčani še tretjič zapored gostovali – tokrat pri ekipi Grosuplja. Notranjci so se že v prvi medsebojni tekmi v Podčetrtku pokazali za neugodnega nasprotnika in tudi tokrat je bilo tako.

Košarkarji Podčetrtka so sicer odlično začeli in dobili prvi polčas s +16 (37:21). Toda Grosupeljčani se niso dali in v nadaljevanju počasi topili prednost. Slabe štiri minute pred koncem so se približali zgolj na štiri točke zaostanka (63:59). V teh odločilnih trenutkih je kot odgovor na približanje sledila trojka Sedina Karvdića in hitra koša Anžeta Cerkovnika ter Nejca Strnada. Ko se je zdelo, da je vse odločeno so se igralci Grosuplja 10 sekund pred koncem še enkrat približali na ulovljivih 73:70, toda ob taktičnem prekršku nad Renejem Žvanom je le-ta ohranil mirne živce, obakrat zadel in deseta zaporedna ligaška zmaga Podčetrtčanov je bila v žepu.

Prvi strelec srečanja je bil Anže Cerkovnik (20 točk, 10 skokov), najboljša letošnja strelska predstava pa je na tej tekmi uspela Žigi Šviglju, ki je bil s 13 točkami drugi strelec ekipe. V zadnjem krogu je Podčetrtčanom šel na roko tudi poraz Sežane pri Parkljih, tako je sedaj prednost pred prvimi zasledovalci na prvenstveni lestvici še večja.