Hopsi z razpoloženim Čebaškom premagali naše košarkarje

HOPSI POLZELA : TERME OLIMIA PODČETRTEK 76:62

Štruc 14, Cerkovnik 13, Buda 6, Julević 6, Strnad 6, Žvan 5, Pešič 5, Švigelj 3, Trupaj 3, Janc 1, Remih, Šviglin

Naši košarkarji so imeli v minulem tednu zelo naporen ritem, saj so jih v tednu dni čakale kar tri tekme. V tretjem krogu prvenstva je bilo na vrsti gostovanje pri Hopsih, ki so podobno kot Podčetrtčani, v prvih dveh krogih zabeležili po eno zmago in en poraz. Da so Polzelani v domači dvorani zelo neugoden nasprotnik so v preteklem krogu izkusili košarkarji Union Olimpije, ki so se rešili šele v sami končnici, kjer so srečno izvlekli zmago. Pred to tekmo so se Hopsi tudi okrepili, saj je ekipo dopolnil Ivan Držić, ki je v Polzelo prestopil iz Tajfuna. V kadru Podčetrtčanov se je po bolezni vrnil Rene Žvan, ki je manjkal na prejšnjih tekmah.

Uvodne minute srečanja so minile v izenačeni igri. V deveti minuti je semafor še kazal 14:13, nato pa so domači pritisnili na plin in v 16. minuti povedli s +12 (33:21). Nerešljiva uganka je bil predvsem prvi strelec lige Jakob Čebašek, ki je bil pri metu skoraj nezgrešljiv in bil na koncu tudi prvi strelec tekme s 26 točkami in 9 skoki.

Ob polčasu so Hopsi držali varnih 41:32, nato pa je sledila serija Podčetrtčanov. Dve trojki Štruca in koša Julevića ter Cerkovnika so košarkarje iz Kozjanskega popeljali do rezultata 51:47. V tem trenutku se je zdelo, da bodo Podčetrtčani ponovno ujeli priključek, toda neustavljivi Čebašek je z osmimi točkami v manj kot dveh minutah ponovno popeljal svojo ekipo na +13 (61:48).

V zadnjih desetih minutah so Podčetrtčani nato lovili ponoven stik s tekmecem, toda domači so držali varno razliko desetih točk in tekmo zaključili s 76:62.

Prvi strelec v vrstah Podčetrtčanov je bil Jure Štruc, ki je ob štirih trojkah zbral 14 točk.

IZJAVI TRENERJEV PO TEKMI:

Boštjan Kuhar, trener Hopsov Polzele:
"Igro in rezultat smo nadzirali celo srečanje. Škoda je, da so se znova ponovile napake, ki jih smo jih delali že v prejšnjih tekmah. Ko povedemo z dvomestno razliko, tekmecu dopustimo, da se nam približa ali celo ujame. To kaže, da bo potrebno določene stvari popraviti in nadgraditi, da bomo v naslednjih tekmah še boljši."

Boris Zrinski, trener Term Olimia Podčetrtka:
"Čestitam domačinom za zanesljivo zmago. Dobili smo svojo priložnost, ko so Hopsi zaigrali z nižjo peterko. Kljub temu, da smo dobili skok, smo izgubili kar 27 žog. Na takšen način tekme ne moreš dobiti, zato je zmaga domačinov povsem zaslužena."