HOPSI : TERME OLIMIA PODČETRTEK 90:83 po podaljških

Kvalifikacije za prvo ligo, 8. krog

Cerkovnik 19, Strnad 14, Štruc 12, Švigelj 10, Žvan 10, T. Tabak 9, Radanovič 5, Karavdić 4, Kuljanac, Šviglin

Košarkarji iz Podčetrtka so v boju za prvoligaško vstopnico gostovali na Polzeli in v Laškem. Favorita sta bila brez dvoma oba prvoligaša, toda tudi Podčetrtčani so imeli svoje načrte. Najprej je bilo na vrsti gostovanje pri Hopsih, ki so bili prav tako visoko motivirani, saj bi si v primeru zmage že zagotovili obstanek v prvi ligi. Varovanci Tihomirja Tabaka so se zavedali dejstva, da poraz prinaša le še teoretične možnosti za višjo ligo, zato je tekma vseskozi potekala v borbenem duhu in angažiranosti obeh ekip.

Po izenačenem uvodu so Polzeljčani prevzeli pobudo in so priigrala nekaj prednosti, toda Podčetrtčani so do konca polčasa ponovno ujeli priključek in na glavni odmor odšli z zaostankom dveh točk (34:32).

V drugem delu so si Hospi v 29. minuti ušli na +16 (64:48) in velika večina obiskovalcev v dvorani je mislila, da je srečanje odločeno. Toda sledil je izjemen preobrat in Podčetrtčani so tri minute pred koncem srečanja izenačili na 70:70.

V napeti končnici so domači 24 sekund pred koncem povedli z 72:70, toda šest sekund pred koncem je imel Rene Žvan dva prosta meta za izenačenje in oba tudi zadel. Košarkarji iz Savinjske doline so nato imeli napad za zmago toda domač center Milojko Vasilić je zgrešil in sledili so podaljški.

V dodatnih petih minutah igre je po treh minutah odlično kazalo, saj so Podčetrtčani vodili s 76:80.

Vse drugo kar pa je sledilo temu naprej pa je za pozabo. Sodniška trojka je kot po tekočem traku v naslednjih dveh minutah dosodila osem prekrškov za izvajanje prostih metov domačih, Podčetrtčani pa v napadu nikakor niso zadeli in zmaga je ostala na Polzeli.

Prvi strelec v vrstah Oboteljske ekipe je bil ponovno Anže Cerkovnik, ki je dosegel 19 točk.

Trener Tihomir Tabak se po tekmi nikakor ni strinjal s kriterijem sodnikov v zaključku podaljška in v uradni izjavi po tekmi na kratko povedal naslednje: "Igralcem iz srca čestitam za borbo in željo. Ostale stvari so neokusne in jih ne bom komentiral."