Kadeti Podčetrtka četrti v državi

Zelo uspešno sezono so z nastopom na zaključnem turnirju kronali mladi košarkarji iz Podčetrtka. Po tretjem mestu v rednem delu sezone so v Novi Gorici, na turnirju najboljše osmerice, najprej v četrtfinalu po pravi drami ugnali Novogoričane. V polfinalu so nato Podčetrtčani bili že povsem blizu zmage, a jo na koncu izpustili in se zadnji dan podali v boj za bron. Žal so tudi tam fantje morali priznati premoč nasprotnikom, a tudi četrto mesto lep uspeh in najboljši ligaški rezultat mladinskih selekcij kluba, ter seveda dobra izkušnja mladih košarkarjev za naprej.

• Četrtfinale, 5. april:
    NOVA GORICA : TERME OLIMIA PODČETRTEK 69:73 *po dveh podaljških
  • Polfinale, 6. april:
    LTH CASTINGS : TERME OLIMIA PODČETRTEK 72:68
  • Tekma za 3. mesto, 7. april:
    PARKLJI : TERME OLIMIA PODČETRTEK 57:45

Po lanskoletnem zaključnem turnirju selekcije U15 je uvrstitev med najboljših osem ekip v državi letos uspelo ponoviti kadetski ekipi. Varovanci Davorja Brečka so redni del sezone zaključili na tretjem mestu in se v Novo Gorico, ki je gostila turnir, podali tudi z določenimi rezultatskimi ambicijami.

Že pred pričetkom tekmovanja je bilo jasno, da bo prvi nasprotnik domačin Nova Gorica, kar zaradi prednosti domačega terena vsekakor ni bila najlažja pot. A fantje se niso ustrašili in pred polnimi tribunami po dveh podaljških ugnali Novogoričane.

Že naslednji dan je sledila polfinalna tekma z LTH Castingsom iz Škofje Loke. Ti so v četrtfinalu nekoliko presenetljivo ugnali domžalski Helios in proti Podčetrtčanom ponovili podobno taktiko kot so jo imeli dan poprej. Škofjeločani so taktično zaprli raketo in Podčetrtčanom dovoljevali večje število manj oviranih metov iz razdalje, ki jo ekipe v tej starostni kategoriji še ne znajo dobro kaznovati, kot to ob ozkih obrambah počnejo članska moštva. Kljub vsemu so Podčetrtčani imeli zmago že praktično v žepu, saj so dve minuti pred koncem imeli pet točk naskoka in dva dodatna prosta meta. A sledila je serija napak Podčetrtčanov, ki so jo nasprotniki izkoristili in zmagali s 72:68.

Zadnji dan je ekipi v boju za bron proti Parkljem nekoliko pošla sapa in fantje so turnir zaključili na nehvaležnem četrtem mestu.

Tvorec uspešne kadetske sezone trener Davor Brečko je ob koncu svojem misli strnil takole: »Z uvrstitvijo na zaključni turnir v kategoriji kadetov smo naredili velik uspeh. Prav tako smo si letos že zagotovili nastop na zaključnem turnirju tudi z ekipo U15, ki bo potekal v maju. Košarkarski klub Podčetrtek je eden redkih klubov, ki se lahko pohvali, da ima dve ekipe na zaključnem turnirju, tako da se za prihodnost košarke v tem kraju ni za bati. Seveda potrebno bo z dobrim delom nadaljevati v takem ritmu, saj pot do preboja med člane ni možna brez trdega dela. V četrtek, v osmini finala, smo igrali proti domačinom. Pred polnimi tribunami in več kot 500 gledalci so fantje hrabro izvlekli zmago. V soboto smo v polfinalu proti ekipi LTH Castings že žal dobljeno tekmo nesrečno izgubili. V zaključku srečanja smo naredili dve napaki, ki sta bili usodni za finale. V boju za tretje mesto se je žal že poznala utrujenost igralcev, saj je to bila tretja tekma v treh dneh. V podzavesti pa je bil tudi nesrečen poraz v polfinalu. Končno četrto mesto je po moji oceni izjemen rezultat, katerega pred sezono ni pričakoval nobeden. Ponosen sem na vse moje fante, ki so trdo trenirali skozi celotno sezono in jim je bila to velika nagrada za ves trud. Zahvalil bi se tudi staršem za vso podporo čez sezono in bučno navijanje na zaključnem turnirju. Prav tako si želim, da podoben ali še boljši rezultat uspe tudi ekipi starejših pionirjev U15.«

Ob koncu še dodajmo, da je naslov prvaka v kadetski ekipi romal v roke igralcem Petrol Olimpije, ki so v finalu s 73:67 ugnali LTH Castings.

V najboljšo peterko zaključnega turnirja pa je bil izbran tudi igralec Podčetrtka Gašper Škorjanc.

slika1a.jpg
slika2a.jpg