Kvalifikacije mlajših selekcij KK Podčetrtek uspešne

Kakor je v navadi so se tudi letos kmalu po koncu tekmovalnega leta pričele kvalifikacije mlajših košarkarskih selekcij za prihodnjo sezono. Naš klub je bil letos zelo uspešen, saj bodo v sezoni 2018/2019 selekcije U9, U11, U13, U15 in U17 nastopale v prvi ligi, mladinska ekipa pa v drugi ligi.

Ekipe U9, U11 in U15 so si zagotovile nastope v 1. SKL brez kvalifikacij, mlajši pionirji U13 in kadeti pa so si to zagotovili preko kvalifikacij.

Moštvo U13 je v dveh tekmah obakrat premagalo Dravograd, kadeti pa so si najvišji rang zagotovili z zmago nad Nazarjem in Radensko.

Tudi mladinci so se letos podali v kvalifikacije in zabeležili zmago proti Vojniku, ter dva poraza (proti Braniku in Hrastniku), kar pa ni bilo dovolj za napredovanje. A jedro mladinske ekipe je sestavljeno iz kadetov, zato je uvrstitev v višji rang tekmovanja v planu čez dve sezoni.

Vodja mladinskega pogona Boštjan Šelekar je kvalifikacije ocenil takole: »Zelo smo veseli, da bomo prvič natopili s petimi selekcijami v 1.SKL. To je dokaz, da napredujemo iz leta v leto, saj nam je to uspelo prvič. V prvem prestopnem roku smo bili zelo dejavni in v naš klub pripeljali, kar nekaj obetavnih fantov iz bližnje okolice, ki so povečali konkurenco znotraj ekip. Okrepili smo se in se še bomo tudi na trenerskem kadru, saj je to osnova za napredek mladih košarkarjev. Zaradi vsega tega naštetega optimistično pričakujemo naslednjo sezono.«

Sedaj čakata košarkarje še dobra dva tedna treningov, nato pa zaslužene počitnice.

u13.jpg
u17.jpg