HELIOS SUNS : TERME OLIMIA PODČETRTEK 65:72

Podčetrtčani še drugič v sezoni presenetili Helios

Atanacković 20, Cerkovnik 17 + 11 skokov, Tomažič 10, Škorjanc G. 6, Vasilić 6, Strnad 5, Maček 5, Čebular 3, Škorjanc F., Boršič, Bizjak

Za košarkarji Podčetrtka je sanjski uvod v ligo za prvaka, saj so na gostovanju pri Helios Suns odigrali eno boljših tekem sezone in nepričakovano porazili Domžalčane. Že obe dve tekmi rednega dela sezone sta nakazovali, da je Helios nasprotnik po meri, a zmaga v ligi za prvaka je vseeno nekaj povsem drugega, saj tukaj ni več taktiziranja. Podčetrtčani so v Domžale odšli oslabljeni, saj je zaradi zdravstvenih razlogov manjkal Žiga Švigelj. V kadru za srečanje ni bilo tudi Gašperja Sevška, ki se je pred koncem zadnjega prestopnega roka odločil, da po treh letih zamenja dres Podčetrtka in prestopi v Celje. Na drugi strani je trener Davor Brečko lahko računal na novinca Tima Tomažiča, ki se je ob tritedenskem premoru uigral z moštvom in tekmo tudi začel v začetni petorki. Košarkarji iz Obsotelja so v pripravah na začetek drugega dela sezone odigrali prijateljski tekmi z Laškim in Triglavom, ter jih zanesljivo dobili. Domžalčani so na drugi strani pred nadaljevanjem sezone v svoje vrste zvabili bivšega reprezentanta Domna Lorbka, ki je s svojimi izkušnjami zagotovo velika okrepitev čete Dejana Jakare. Že uvodna četrtina pa je nakazovala, da so Podčetrtčani prišli v Domžale z resnimi nameni po čim boljšem rezultatu. Potem ko so dobili uvodno četrtino z 18:20, so tudi do polčasa vseskozi držali stik s Heliosom in na odmor odšli poravnani na 32:32. Že v prvem polčasu smo v igri obeh moštev videli jasne namene obeh ekip, kjer je pri igralcih Heliosa bil prvi namen čim bolje omejiti učinek Sandija Čebularja, Podčetrtčani pa so v igri vztrajali v ozki obrambi, ki je domačim onemogočala igro pod obročem, hkrati pa so varovanci Davorja Brečka tako bolje nadzirali skok. Če so Podčetrtčani prvi polčas odigrali povsem korektno, pa za drugi polčas lahko rečemo, da je bil nekaj na čemer se lahko gradi igra naprej. Ob tesnem pokrivanju in podvajanju Sandija Čebularja so več prostora dobili ostali igralci, ki so to s pridoma izkoriščali. Blestela sta predvsem razigrana Simo Atanackovič in Anže Cerkovnik, ki sta neusmiljeno polnila obroč domačih in prednost je v 28. minuti narastla na +11 (41:52). Priigrane prednosti pa se Podčetrtčani niso ustrašili in vseskozi tudi v nadaljevanju nadzirali potek srečanja. Bolj se je tekma približevala koncu, bolj je vse kazalo na presenetljivo zmago. Dve minute in pol pred koncem se je Helios v naletu približal na 60:67, a je vse njihove upe po priključku že v naslednjem napadu, s trojko, pokopal Simo Atanacković in tekma je bila odločena. Če potegnemo črto pod tekmo so Podčetrtčani zasluženo zmagali, saj so vodili večji del srečanja. Košarkarji s Kozjanskega so v svoji taktiki tokrat uspeli in Helios prisilili v mete z razdalje, kjer pa domači na srečo niso imeli svojega dne. Edini, ki je pri Heliosu pokazal nekoliko več je bil reprezentant Blaž Mahkovic, medtem ko sta na drugi strani izstopala že prej omenjena Simo Atanacković (20 točk) in Anže Cerkovnik, ki je dosegel svojega četrtega dvojnega dvojčka v sezoni. Zmaga je seveda lepa popotnica za nadaljevanje sezone Podčetrtčanov, ki jih v naslednjem krogu čaka gostovanje v Šenčurju. Gorenjci so v uvodnem krogu izgubili s Cedevito Olimpijo, a poudariti treba, da so Ljubljančani to tekmo odigrali z mladinsko ekipo in je bil njihov poraz zato veliko presenečenje. Podčetrtčani so v rednem delu sezone v Šenčurju že zmagali, tako da lahko optimistično zrejo tudi v naslednjo srečanje.