LTH CASTINGS : TERME OLIMIA PODČETRTEK 66:80

Kvalifikacije za prvo ligo, 6. krog

Štruc 19, Strnad 16, Cerkovnik 15 + 10 skokov, Radanovič 9 + 9 skokov, P. Tabak 7, Švigelj 6, Žvan 4, T. Tabak 2, Karavdić 2, Šviglin

Drugo zaporedno gostovanje je prineslo novo zmago varovancev Tihomirja Tabaka. Igralci Škofje Loke so Podčetrtčane pričakali v dobrem razpoloženju, saj so v prejšnjem krogu prišli v Celju do svoje prve zmage v dodatnih kvalifikacijah.

Mlada ekipa, ki jo vodi trener Jaka Hladnik je dobila uvodno četrtino z rezultatom 14:8. V nadaljevanju so se igralci iz Obsotelja vendarle prebudili in naredili delni izid 15:2, ter v 15. minuti, po košu Patrika Tabaka povedli s 16:23. Domača vrsta je nato do polčasa prednost znižala na 34:36. Po glavnem odmoru smo videli deset minut zelo izenačene igre, v kateri si nobena izmed ekip ni priigrala občutnejše prednosti, tako da sta moštvi v odločilno četrtino krenili poravnani (56:56). Nato pa so izkušnje naredile svoje. Podčetrtčani so na krilih razpoložene trojice Štruc-Strnad-Cerkovnik iz minute v minuto višali prednost, zadnji žebelj v krsto Škofje Loke pa je zabil ta večer zelo razpoloženi Jure Štruc, ki je dobre tri minute pred koncem zadel še svojo peto trojko in popeljal Podčetrtčane do neulovljive prednosti 61:71. Zadnje minute so bile nato še zgolj formalnost v katerih so Podčetrtčani nato še nekoliko povišali prednost in prišli do dveh točk, s katerimi ostajajo za petami Laščanom.

Sicer bi se ta krog kmalu razpletel povsem po željah Podčetrtčanov, saj so bili igralci Sežane blizu zmage nad Laščani, ki so v končnici izvlekli pomembno zmago.

Do konca kvalifikacij ostajajo tako še štirje krogi. Najprej med tednom prihaja v Podčetrtek ekipa Celja, nato pa sledita odločilni tekmi proti Hopsom in Zlatorogu.