Podčetrtčani v Škofji Loki do pomembne zmage

LTH CASTINGS : TERME OLIMIA PODČETRTEK 64:74

Gibbs 21, Julević 17 + 11 skokov, Cerkovnik 10, Štruc 10, Janc 5, Strnad 5, Pešič 4, Buda 2, Švigelj, Remih, Korošec, Žvan

Naši člani nadaljujejo s serijo dobrih tekem. Tokratno gostovanje je prineslo novi dve točki, ki sta velikega pomena v boju za obstanek. LTH Castings je v tej sezoni doživljal velike spremembe v igralskem kadru. V začetku so sklenili sodelovanje z Unionom Olimpijo, ki jim je posodila nekaj mlajših igralcev, da se nabirajo prvoligaške izkušnje. Klub sta po nekonkurenčnem začetku sezone okrepila Američana Lorenzo Williams in Victor Robbins, vendar sta po zgolj polovici sezone Škofjo Loko že zapustila. Med letom je prišlo do spremembe tudi na trenerskem mestu, saj je Tomaža Farteka zamenjal Rade Mijanović. Kljub vsemu naštetemu pa se je igra LTH Castingsa v zadnjem času dvignila, kar potrjujejo zmagi proti Portorožu in Šenčurju, v zadnjih dveh krogih.

V športni dvorani Poden je kakšnih 100 gledalcev videlo podjetnejši začetek Podčetrtčanov. Prednost varovancev trenerja Andreja Žaklja je bila v 7. minuti 6:12, toda v nadaljevanju so domači zaigrali bolje in v 15. minuti povedli s 30:29.

Tudi polčas je še pripadel domačim (39:37), nato pa so Podčetrtčani v začetku drugega dela zaigrali občutno bolje in ponovno preobrnili rezultat v svojo prid na 44:52.

Ko je prednost v 35. minuti narastla na +10 (55:65), je večina v dvorani že videla zmago v žepu Podčetrtka, toda gostje so v dveh minutah prišli na -4 (64:68) in imeli napad za priključek. Na srečo je Matevž Mlakar naredil korake, ta večer izjemno razpoloženi Mensud Julević pa z dvema zadetima prostima metoma rešil dvome o zmagovalcu. Poleg Julevića je svoj večer imel ponovno Ashton Gibbs, ki je kot prvo ime tekme srečanje končal z 21 točkami.

Kljub zmagi trener Žakelj ni bil najbolj zadovoljen s prikazanim: "Po pričakovanju je za nami zelo težka tekma. S pristopom nekaterih igralcev nisem zadovoljen, saj sem ves teden opozarjal, da je pred nami najtežja tekma doslej. A na koncu šteje zmaga in s to tekmo se je za nas že začela liga za obstanek, v sredo pa nas čaka še eno podobno srečanje."

Po seriji dobrih rezultatov košarkarjev obsoteljskega prvoligaša, prihaja med tednom v goste košarkarji Primorske. Domača tekma bo zopet štela dvojno, igralci in vodstvo kluba pa pozivajo, da podprete ekipo v zadnji tekmi rednega dela sezone.

clani-kk.jpg