MESARIJA PRUNK SEŽANA : TERME OLIMIA PODČETRTEK 78:61

2. SKL, 19. krog

Karavdić 20, Cerkovnik 16, Štruc 10, Radanovič 8, P. Tabak 4, Švigelj 3, Žvan, T. Tabak, Škorjanc, Kuljanac

Obe ekipi sta si že štiri kroge pred koncem rednega dela sezone zagotovili dodatne kvalifikacije za prvo ligo, zato izrazitega tekmovalnega naboja ni bilo, saj je tekma štela zgolj za prestiž. Podčetrtčani so ob tem v srečanje krenili brez kapetana Nejca Strnada, kar se je poznalo v zmanjšani rotaciji igralcev.

V prvih petnajstih minutah smo videli izenačeno srečanje (28:28), kjer sta se ekipi nekajkrat izmenjali v vodstvu, nato pa je sledila serija 12:0 za domače in rezultatska tehnica se je nagnila na stran Sežancev.

Tudi drugi polčas ni prinesel sprememb, saj so domači zaigrali še nekoliko odločneje in v 34. minuti po košu Američana Shaquille Duncana povedli z 71:50. Visoko prednost Sežane so Podčetrtčani v zadnjih minutah uspeli nekoliko ublažiti, toda zmaga je zanesljivo ostala ob italijanski meji.

V vrstah kozjanskega drugoligaša sta bila najbolj razpoložena Sedin Karavdić (20 točk) in Anže Cerkovnik (16 točk, 9 skokov), medtem ko je pri Sežani kar pet igralcev preseglo mejo desetih točk.

Poraz ni tragičen, saj je tekma odločala zgolj o boju za prvo mesto po rednem delu sezone, je pa pokazatelj, da se Sežana dviguje v formi in bo zagotovo resen tekmec v prihajajočih kvalifikacijah.

V drugoligaški druščini se poleg prvih Podčetrtčanov in drugih Sežancev bije pravi boj za preostala dva prosta mesta, saj imajo Parklji, LTH Castings in Celje vsi še možnost uvrstitve med štiri najboljše ekipe. V prvi ligi je že jasno, da bodo v kvalifikacijah nastopili igralci Zlatoroga iz Laškega, blizu pa so tudi Hopsi, ki morajo v zadnjih dveh krogih premagati svoje nasprotnike in hkrati obakrat upati na spodrsljaj Šentjurčanov.

Ekipo iz Obsotelja v naslednjem tednu čaka najprej domača tekma proti zadnji Ljubljani, čez vikend pa še gostovanje v Ilirski Bistrici pri Plami Pur.