Poročilo tekem mladinskega pogona v minulem vikendu

Zadnji vikend v septembru je v koledarju košarkarske zveze rezerviran za pričetek večine tekmovanj mlajših selekcij. Naš klub bo v letošnji sezoni nastopal v ligaškem in pokalnem tekmovanju z naslednjimi selekcijami: U9, U11, U13, U15 in U19. Novost je dekliška selekcija U13, ki je ta vikend uspešno opravila svoj krstni nastop. Selekciji U9 in U11 bosta s svojim tekmovanjem pričeli v mesecu februarju, vse ostale selekcije pa so bile aktivne že minuli vikend.

Ekipa mlajši pionirjev U13, ki jo vodi Benjamin Pungartnik, je nastopila na turnirju v Rogaški Slatini. Tam so zabeležili dve visoki zmagi in potrdili, da visoki cilji pred pričetkom sezone niso odveč. V prvi tekmi so fantje s 70:26 premagali Haloze-Majšperk, v drugi pa s 70:49 bili boljši od domačinov iz Rogaške Slatine.

Fantje U13 - 1. turnir lige, odigran v Rogaški Slatini:
Trgovine Jager Podčetrtek : Haloze-Majšperk 70:26
DKŠ Rogaška : Trgovine Jager Podčetrtek 49:70

Ekipa starejših pionirjev U15 je edina s tekmovanjem pričela že teden prej, saj nastopajo med prvoligaši, tako da sta za njimi že dve tekmi. V prvi so tesno, s 60:57, izgubili s Kamnikom, ta vikend pa prav tako gostovali. Tokrat je bila boljša ekipa Vojnika, ki je zmagala s 59:47.

Fantje U15 - 1. in 2. krog lige, 1. SKL
Calcit Kamnik : Terme Olimia Podčetrtek 60:57
Vojnik : Terme Olimia Podčetrtek 59:47

Zadnji so na parket stopili mladinci, ki so na Ptuju zmagali s 65:63.

Fantje U19 - 1. krog, 2. SKL
Ptuj : Terme Olimia Podčetrtek 63:65

Prvič pa je v zgodovini kluba v uradnem tekmovanju KZS-ja nastopila tudi dekliška selekcija. Dekleta U13, ki jih vodi Rado Jurjec, so v prvem krogu mini pokala Spar s 21:8 ugnale vrstnice iz Litije in uspešno opravile svojo nalogo.

Dekleta U13 - 1. krog mini pokala Spar:
Terme Olimia Podčetrtek : Litija 21:8