O potniku v prvo ligo bo odločala tretja tekma

2. SKL, finale, 1. in 2. tekma serije

Podčetrtčani in Celjani so na dveh košarkarskih spektaklih potrdili, da sta obe ekipi povsem zasluženo v finalu. Na prvem obračunu v Podčetrtku so Celjani pokazali eno boljših letošnjih predstav in prišli na prag uvrstitve v ligo Nova KBA, a so na povratnem obračunu v Celju Podčetrtčani vrnili udarec in serijo izenačili na 1:1. O vsem bo sedaj odločala tretja tekma, ki bo v Podčetrtku. Vložek za obe ekipi bo ogromen, saj bo zmagovalec v prihodnji sezoni del prvoligaške druščine.

2. SKL, finale, 1. in 2. tekma serije:

• TERME OLIMIA PODČETRTEK : CELJE 76:84
    Štruc 22, Cerkovnik 17, Strnad 17, Sevšek 10, Milašinović 6, Radanovič 4, Ž. Švigelj, Žvan, Kalajdžiski, Lupše, A. Švigelj; Rizman 20, Koštomaj 18, Grušovnik 13, Nuhanovič 10
  • CELJE : TERME OLIMIA PODČETRTEK 77:82
    Radanovič 15, Strnad 14, Sevšek 14, Milašinović 9 + 10 asistenc, Cerkovnik 9 + 12 skokov, Žvan 8, Ž. Švigelj 7, Štruc 6, Lupše, Kalajdžiski, A. Švigelj; Rizman 35, Držić 12

Prva tekma finala je bila odigrana v Podčetrtku, povratna v Celju, morebitna tretja pa zaradi prvega mesta po rednem delu sezone, zopet v Podčetrtku. Velika večina se je pred finalno serijo strinjala, da bodo zaradi izenačenosti v kakovosti in izkušenosti igralcev v obeh ekipa odločale malenkosti. In temu je bilo tudi res tako.

Na prvi tekmi v Podčetrtku je pred številno domačo in gostujočo publiko bolje začela ekipa iz knežjega mesta. Varovancem Vladimirja Rizmana je pripadla prva četrtina s 20:21, nato pa so Podčetrtčani povsem popustili in Celjani so si do polčasa nabrali prednost +14 (34:48). Seveda je ob glavnem odmoru domači strateg Davor Brečko imel svojim varovancem kaj za povedati, a dogovor je očitno zalegel. Podčetrtčani so v pičlih petih minutah pokazali, da bo boj za zmago trd in se po trojki domačega kapetana Nejca Strnada približali na 52:54. Sledile so minute, kjer so Celjani vseskozi ohranjali minimalno prednost, igralci iz Kozjanskega pa v vlogi lovcev iskali možnost za priključek. Po trojki Jureta Štruca je semafor dobre tri minute pred koncem kazal 76:77, a nato je sledil strelski mrk, ki so ga Celjani izkoristili in z delnim izidom 7:0 prišli do prve zaključne žogice za naslov prvaka. V prvi tekmi finala so bili pri domačih strelsko najbolj razpoloženi Jure Štruc (22 točk), Nejc Strnad (17 točk) in Anže Cerkovnik (17 točk). Pri gostih pa sta točkovno prednjačila Jan Rizman z 20 točkami in Tadej Koštomaj, ki jih je dosegel 18.

Druga tekma finala je sledila že čez tri dni v mestu ob Savinji. Redko videna množica gledalcev na drugoligaškem obračunu je obetala pravi košarkarski spektakel. Do zadnjega kotička napolnjena dvorana I. OŠ Celje je pokala po šivih, saj se je v njo nagnetlo kar 1500 gledalcev, ki so hoteli videti razplet finala. Tudi to pot so podjetneje začeli Celjani, ki so prvih deset minut tekme dobili z 28:21. Do polčasa so Podčetrtčani nato vzpostavili ravnotežje in prednost domačih zmanjšali na 44:41. V drugem polčasu pa smo nato le dočakali pravo igro Podčetrtčanov. Z izjemno borbeno predstavo so košarkarji iz Obsotelja v tretjem delu igre prevzeli pobudo in si pred odločilno četrtino nabrali prednost 59:63. A domači se na krilih razpoloženega Jana Rizmana niso predali in vseskozi bili za petami Podčetrtčanom. V dramatični končnici je iz ozadja na sceno stopil Gašper Sevšek in s sedmimi zaporednimi točkami tlakoval pot k pomembni gostujoči zmagi. Ob zadnjem sodniškem zvižgu se je pričelo veliko slavje, na tribunah pa so številni navijači Podčetrtčanov glasno pozdravili svoje junake. V pravem trenutku je odlična predstava uspela Matiji Radanoviču (15 točk) in Gašperju Sevšku (14 točk), kapetansko pa je svojo vlogo odigral tudi izkušeni Nejc Strnad (14 točk). Pri domačih je bil to večer Jana Rizmana, ki je dosegel kar 35 točk, a je bil na srečo tudi edini bolj razpoložen igralec pri domačih. Odločitev o zmagovalcu bo tako padla na zadnji tretji tekmi. Obeta se izjemen obračun in zagotovo nabito polna dvorana v Podčetrtku.