Občni zbor KK Podčetrtek

Redna letna skupščina, ki je bila hkrati tudi volilna, ni prinesla sprememb v vodstvu kluba, saj predsednik še naprej ostaja Franc Trupaj. Kljub naslovu prvaka 2. SKL se Podčetrtški ekipi v dodatnih kvalifikacijah ni uspelo prebiti v prvo ligo, a vodstvo kluba že načrtuje cilje za prihodnjo sezono, saj je želja formirati ekipo, ki se bo ponovno borila za vrh druge lige, hkrati pa nadaljevati z dobrim delom z mladimi.

Po uvodnem pozdravu, ki ga je podal predsednik Franc Trupaj in sprejemu dnevnega reda je sledila izvolitev delovnega predsedstva. Tokratno sejo je v vlogi predsednika delovnega telesa opravljal župan občine Podčetrtek Peter Misja.

Slednji je v naslednji točki pozval k poročilu letnega dogajanja, ki ga je podala sekretarka kluba Karmen Cvirn. Povedala je, da je članska ekipa v sezoni 2016/2017 prvič zaigra v prvoligaški druščini, v letošnji sezoni 2017/2018 pa je moštvo nastopalo v 2. SKL. Pred pričetkom letošnje sezone je na mestu glavnega trenerja Andreja Žaklja zamenjal Tihomir Tabak, trenerski kader pa je dopolnil še Davor Brečko. Ekipa Podčetrtka je bila zanesljivo prva po rednem delu sezone 2. SKL, žal pa naslov prvaka ni prinesel napredovanja, za kar je kriv nov tekmovalni sistem, ki ga bo potrebno v prihodnosti zagotovo spremeniti, saj »zaprta« prva liga ne prinaša napredka za Slovensko košarko. Cvirnova je povedala, da se je klub trudil zagotoviti tudi vse materialne pogoje za delovanje vseh selekcij, prav tako so v klubu poskrbeli za izobraževanje trenerjev in zagotovili vsem kriterijem licenciranja.

Sledilo je poročilo mlajših selekcij, ki ga je podal vodja mladinskega pogona Boštjan Šelekar. Ta je povedal, da je v mladinskem pogonu košarkarskega kluba Podčetrtek je v letošnjem letu treniralo 120 otrok. Delovali so na treh osnovnih šolah, treninge pa je izvajalo devet trenerjev. V okviru KZS tekmovanj je nastopalo 7 ekip (U9, U11, U13, U13 dekleta, U15, U17 in U19). Tradicionalno so v začetku leta izvedli košarkarski kamp, ki se ga je udeležilo 40 otrok. V Božičnem času se z ekipo U15 udeležili mednarodnega košarkarska turnirja v Podčetrtku, ki se ga je udeležilo 30 ekip iz 8 držav. Podobno so se z dekleti U13 udeležili velikonočnega mednarodnega turnirja, ki je prav tako potekal v Podčetrtku. 5 fantov našega kluba je skozi sezono obiskovalo treninge regijskega selekcioniranja, to so treningi širšega nabora regijskih in kasneje državnih reprezentanc. Največji tekmovalni uspeh je dosegla ekipa U15, ki je v konkurenci 93 ekip osvojila 5. mesto in se kot prva ekipa mlajših selekcij v zgodovini kluba uvrstila na zaključni turnir najboljših osem ekip v državi. Tam je sicer bila v četrtfinalu z rezultatom 80:75 boljša Krka, toda fantje so dokazali, da gre za perspektivno generacijo, ki trenutno spada v sam Slovenski vrh. Na šolskem tekmovanju so starejši učenci OŠ Podčetrtek v konkurenci 260 šol prav tako uvrstili na peto mesto v državi. Šelekar se je v poročilu zahvalil tudi trenerju Radu Jurjecu, ki je s to sezono zaključil z delom v klubu in je v zadnjih letih veliko pripomogel s svojim delom v klubu in je hkrati zaslužen za začetek dela z dekliško ekipo. Vodja mladinskega pogona je poudaril tudi pomen prihoda trenerja Davorja Brečka, ki je spravil delo z mladimi na višji nivo in je zagotovo velika pridobitev za klub. Ob koncu je sledila zahvala še vodstvu kluba za odlične pogoje za delo. Po poročilu dela z mladimi je Tihomir Tabak podal letni pregled dela članske ekipe. V njem se je dotaknil tako formiranja ekipe, pripravljalnega obdobja in tekmovalnega dela sezone. Tabak je povedal, da je z rezultatom ekipe zadovoljen in da je v dodatnih kvalifikacijah ekipa dokazala, da se lahko kosa s prvoligaši. Članski trener se je zahvalil tudi svojemu trenerskemu štabu, igralcem in klubskem vodstvu za dobre pogoje za delo. V naslednji točki so bile na vrsti volitve, kjer pa v vodstvu kluba, upravnem odboru in ostalih organih ni prišlo do večjih sprememb, tako da na čelu kluba še naprej ostaja Franc Trupaj. Predsednik se je najprej zahvalil za zaupanje, nato pa nadaljeval z željo, da se v prihajajoči sezoni  dosežejo vsi načrtovani cilji. Za sezono 2018/2019 bo klub v kratkem začel s formiranjem članske ekipe, ki bo s pripravami na novo sezono začela 15. avgusta. Cilj ekipe bo vrh lige. Želja je tudi nadaljevati z dobrim delom z mladimi, razširiti mrežo košarkarskih šol ter zagotoviti selekcijam vso potrebno opremo in dobre pogoje za delo. Trupaj je poudaril, da se bodo v klubu trudili še naprej biti finančno stabilni in svoj govor zaključil z besedami, da brez denarja tudi košarke ni. Sledila je beseda gostov pri kateri je vajeti ponovno prevzel župan Peter Misja in povedal, da je bila pretekla sezona po njegovem mnenju rezultatsko dobra. Članska ekipa je bila uspešna, dobro pa se je tudi delalo z mladimi. Vesel je, da so se organizacijske zadeve v klubu uredile in da je klub finančno stabilen. Misja je poudaril tudi, da je novi predsednik zagotovo veliko zaslužen za vse to in se mu ob tem tudi zahvalil, da je sprejel to nalogo. Kot nekdo, ki je bil aktivno vpet v košarkarsko delo vrsto let je Misja poudaril nezadovoljstvo z delovanjem krovne košarkarske organizacije in njihovim tekmovalnim sistemom. Dotaknil se je tudi formiranja članske ekipe, kjer bo želja sestavit konkurenčno zasedbo. Župan je v svojih besedah izpostavil tudi kapetana ekipe Nejca Strnadi in se mu zahvalil za njegovo vlogo v ekipi in zgled kako se obnaša do klubskih barv. Ob koncu je še dodal, da bo v času počitnic občina prenovila garderobe, kabinete in sanitarije v telovadnici OŠ Podčetrtek. Uspešni so bili tudi na razpisu, na katerem se bo pridobila dodatna oprema in brušenje parketa v VŠD Podčetrtek. Po koncu uradnega dela je sledilo še druženje članov.

slika1.jpg
slika2.jpg