PLAMA PUR : TERME OLIMIA PODČETRTEK 71:84

2. SKL, 21. krog

Strnad 18, Cerkovnik 17 + 12 skokov, Karavdić 14, Štruc 11, Radanovič 9, Žvan 7 + 7 asistenc, P. Tabak 6, T. Tabak 2, Švigelj, Šviglin

Med vikendom je bilo na vrsti gostovanje v Ilirski Bistrici pri Plami Pur. Tudi tukaj pa smo videli podoben razplet srečanja, kot v prejšnjem krogu priti Ljubljani.

V prvem polčasu se je domača ekipa Plame še dobro upirala Podčetrtčanom, nato pa je sledilo, odličnih dobrih deset minut igre v katerih so Podčetrtčani strnili vrste in odločili zmagovalca.

Ko je osem minut pred koncem srečanja kapetan Nejc Strnad zadel trojko za 61:75 je bil dvom o zmagovalcu rešen.

Prva strelca v vrstah Podčetrtka sta bila Nejc Strnad (18 točk) in Anže Cerkovnik, ki je 17 točkam dodal še 12 skokov.

Podčetrtčane čaka v zadnjem krogu še domača tekma proti Konjicam, nato pa prihajajo na vrsto dodatne kvalifikacije. Iz prve lige je že jasno, da bodo v njih zaigrali igralci Zlatoroga, o drugem potniku pa bo odločalo zadnje kolo, kjer bosta o tem, vsak na svoji tekmi, odločala Šentjur in Hopsi iz Polzele. Tudi v drugi ligi bo o potnikih v dodatne kvalifikacije odločal zadnji krog - Podčetrtku in Sežani se bosta poskušala priključiti še dva izmed trojice LTH Castings, Parklji in Celje.