Zanesljiva zmaga proti Portorožu

TERME OLIMIA PODČETRTEK : PORTOROŽ 79:44

Cerkovnik 17, Buda 13 + 12 skokov, Strnad 13, Pešič 11, Julević 9, Janc 6, Korošec 4, Žvan 4, Švigelj 2, Remih, Štruc

V tekmo sta ekipi krenili v nekoliko okrnjenih zasedbah, vseeno pa se je to bolj poznalo pri gostih, ki se zaradi slabega finančnega stanja ubadajo z velikimi kadrovskimi težavami. V prvi letošnji medsebojni tekmi so bili presenetljivo boljši Primorci, ki pa jih je od takrat zapustilo nekaj igralcev prve petorke, tako da je bila vloga favoritov izrazito na strani naših fantov.

Že začetek tekme pa je pokazal, da bo tokratna tekma bolj enosmerni promet. Podčetrtčani najprej v 8. minuti prvič povedli z dvomestno prednostjo (15:5), dobrih osem minut kasneje pa je prednost narastla že na +20 (35:15). Trener Podčetrtčanov Andrej Žakelj je kmalu uvidel, da bo to tekma mačke z mišjo, zato je zgodaj ponudil priložnost za igro prav vsem igralcem.

Tudi v drugem polčasu se razmerje moči ni spremenilo. V 25. minuti je Rene Žvan zadel za 54:24 in nadaljevanje tekme je bila zgolj še formalnost.

Prvi strelec srečanja je bil Anže Cerkovnik, ki je svojih 17 točk in osem skokov dosegel v slabih petnajstih minutah igre.

Trener Žakelj je bil s prikazanim zadovoljen, tekmo pa opisal z naslednjimi besedami: "Čestitke fantom za pravi pristop. Mislim, da je bila obramba na visokem nivoju. Napredek je viden, vendar nas čaka še ogromno dela. Želim si, da bi še večkrat prikazali takšno igro kot danes."

Trener Portoroža Konstantin Subotić je seveda bil manj zadovoljen s predstavo svojih fantov: "Od začetka do konca tekme je dominirala domača ekipa, ki igra v zelo dobri formi. Že pred tekmo sem napovedal, da nas čaka zelo zahtevno srečanje. Tekme nismo odigrali v polni postavi, poleg tega pa se nam je v uvodnih minutah poškodoval še en igralec. Svojim košarkarjem nimam kaj očitati, saj so dali vse od sebe. Ekipa iz Podčetrtka je bila tokrat dosti boljša, kar je na koncu pokazal tudi rezultat."

Po tokratni zmagi je pogled na lestvico že nekoliko boljši, saj naši košarkarji za Šenčurjem zaostajajo za dve zmagi.