Slaba končnica odnesla zmago proti Šenčurju

TERME OLIMIA PODČETRTEK: ŠENČUR 65:69

Julević 15 + 9 skokov, Cerkovnik 10, Strnad 10, Žvan 7, Štruc 7, Buda 7, Janc 5, Švigelj 4, Pešič, Trupaj, Remih

Po nesrečnem porazu proti Tajfunu je sledila pomembna ligaška tekma proti Šenčurju. Kakšnih 200 gledalcev, ki se je zbralo v Podčetrtški dvorani je videlo izenačen uvod v srečanje, kjer pa so pobudo vseskozi imeli naši fantje. Prvo občutnejšo prednost pa so si priigrali v 13. minuti, ko je Mensud Julević zadel za 27:20.

Do polčasa so nato Šenčurjani zmanjšali na 36:35, v tretji četrtini pa so domači košarkarji ponovno dvignili vodstvo na +7 (59:51).

Devet minut pred koncem so Podčetrtčani še vodili s takšno prednostjo, nato pa bili nekaj napadov zapored nezbrani, gostje pa zadevali tudi tisto, kar se ponavadi ne zadane in tri minute pred koncem je bil rezultat poravnan na 64:64.

V sami končnici tekme so Podčetrtčani prišli do odprtih metov, ampak podobno kot na tekmi proti Šentjurju, ni bilo junaka, ki bi zadel v ključnem trenutku.

Na drugi strani je sledila nespametna osebna napaka Žiga Šviglja nad Markom Pajićem, ki je nato zadel oba prosta meta. V napadu za izenačenje rezultata so po vrsti grešili Buda, Janc in Julević, pri Šenčurju pa je stvari v roke vzel izkušeni Smiljan Pajić in rutinirano zadel za pomembno zmago Gorenjcev.

Podčetrtčani so po uvodni zmagi nad Rogaško tako doživeli še šesti zaporedni poraz, ki pa ima na domačem parketu proti neposrednem tekmecu veliko večjo težo kot tisti proti Krki, Heliosu ali Laškem.

Prvi strelec v vrstah domačih je bil Mensud Julević s 15 točkami, pri gostih pa Smiljan Pavič, ki je 17 točkam dodal še 9 skokov.

Trener Boris Zrinski je v izjavi po srečanju tekmo videl takole: "Ponovile so se nam podobne težave kot na prejšnjih tekmah. Ko smo prišli do prednosti sedmih točk, smo nerazumljivo popustili in dovolili Šenčurjanom, da so prišli do zaslužene zmage."

Časa za objokovanje pa ni veliko, saj si tekme hitro sledijo ena za drugo. V prihodnjem tednu bo moštvo iz Kozjanskega v torek gostovalo na povratni pokalni tekmi v Šentjurju, nato pa sledi petkovo gostovanje pri Union Olimpiji.