S porazom proti Tajfunu otežena pot do obstanka

TERME OLIMIA PODČETRTEK : TAJFUN 65:81

Štruc 12, Cerkovnik 11, Gibbs 11, Strnad 9, Žvan 7, Buda 6, Julević 5, Janc 2, Pešič 2, Švigelj, Remih, Korošec; Grant 17, Brodnik 16, Vujasinović 13

Težko pričakovano gostovanje sosedov iz Šentjurja in pomembnost tekme sta botrovala lepo zasedenim tribunam v Podčetrtški dvorani. Trenerja Andrej Žakelj in Jurica Golemac sta bila v napovedih tekme jasna v svojih namerah po zmagi, saj je šlo za obračun direktnih nasprotnikov v boju za obstanek. Pri domačih se je po treh tekmah odsotnosti zaradi poškodba v kader vrnil Ashton Gibbs, gostje pa so tako kot v zadnjih nekaj tekmah prišli v polni postavi.

Uvodne minute so pripadle Šentjurčanom, ki so v četrti minuti povedli s 8:2. Podčetrtčani so odgovorili z delnim izidom 10:0 in preobrnili rezultat na 12:8. Nato smo do konca prve četrtine spremljali izenačeno tekmo, v sami končnici pa je bila pobuda zopet na strani Tajfuna, ki je prvih deset minut dobil z 19:16.

Če za ta del igre še lahko rečemo, da sta bila tekmeca enakovredna, pa za nadaljevanje te besede ne moremo uporabiti. Gostje so z agresivno obrambo in boljšim metom počasi nabirali prednost. Podčetrtčani so se sicer borili, ampak razlika je nastala predvsem ko je prišla na vrsto rotacija igralcev, kjer so Šentjurčani zadržali visok tempo, domači pa so začeli nizati napake.

Gostje, pri katerih je vse niti igre povezoval organizator Daniel Vujasinović, so do polčasa prednost povišali na +11 (42:31), nato pa izkoristili še slab uvod Podčetrtčanov v drugi del in prednost je bila v 25. minuti že 53:35. Pri domačih nikakor ni stekel met, gostje pa so se dobro pripravili na prva strelca Podčetrtčanov Gibbsa in Strnada, ki sta le s težavo prihajala do metov.

Domači so zaostanek nato uspeli nekoliko znižati, vendar sta razigrana Grant in Brodnik hitro vrnila prednost na +20. Zadnje minute so bile nato le še formalnost, zmaga gostov pa je bila povsem zaslužena.

Prvi strelec v domačih vrstah je bil Jure Štruc z 12 točkami, pri gostih pa Malcom Grant, ki je dosegel 17 točk. Gostje so dobili skok z 32:25, hkrati pa nekoliko presenetljivo dosegli več kot polovico točk izpod koša, kar sicer ni značilno za njihovo igro.

Trener Žakelj je v svoji izjavi športno priznal poraz: "Čestitke Tajfunu za novo odlično predstavo. Želim jim vse najboljše v nadaljevanju sezone. Danes smo igrali brez prave energije. Morda je na to vplivala tudi pomembnost tekme. Ekipa Tajfuna je prišla do zaslužene zmage. Imel sem občutek, da tekme ne bi dobili tudi, če bi trajala več dni. Na različne načine smo se skušali vrniti v igro, vendar nam to ni uspelo. Glave držimo gor in se hrabro podajamo na preostale tekme, ki nas še čakajo v tej sezoni."

Poraz pomeni, da so možnosti Podčetrtčanov za obstanek močno zmanjšane, a upanje še vedno obstaja. Za obstanek morajo Podčetrtčani do konca premagati vse nasprotnike, poleg tega pa potrebujejo še pomoč Tajfuna in Primorske, ki morata na domačem parketu premagati Šenčur. V tem primeru bi o obstanku odločala zadnja tekma med Šenčurjem in Podčetrtkom. A pot do tega razplet je dolga, prva naloga čaka Podčetrtčane že med tednom, ko prihaja v Podčetrtek ekipa Primorske. Ti imajo že zagotovljen obstanek, za domače pa bo to tekma za biti ali ne biti, v kateri šteje le zmaga. (B.Š.)