Tajfun slavil v Podčetrtku še drugič letos

TERME OLIMIA PODČETRTEK : TAJFUN 52:67

Julević 11, Strnad 11, Buda 8, Štruc 8, Švigelj 7, Cerkovnik 5, Žvan 2, Janc, Pešič, Trupaj, Remih

Po dveh pokalnih tekmah, sta se tekmeca pomerila še v ligaški tekmi. Večjih skrivnosti pred tekmo tako ni bilo, je pa za razliko od zadnjih dveh tekem pri Tajfunu manjkal Jaka Brodnik. Polna dvorana in navijaško vzdušje so pred začetkom srečanja napovedovali, da bo tudi tokratna tekma izenačena, kakor sta bili prejšnji dve. Toda uvod v srečanje je bil prava mala simultanka gostov. S hitrim kroženjem žoge in petimi zadetimi trojkami so Tajfunovci dobili prvo četrtino s kar 22:7. Začetni šok je dosegel svoj vrhunec v 14. minuti, ko so Podčetrtčani zaostajali s kar 19 točkami razlike (12:31). Nato je domača ekipa vendarle vzpostavila ravnotežje in do polčasa zmanjšala razliko na 22:31.

Napotki trenerja Zrinskega med polčasom so obrodili sadove, saj je ekipa zaigrala veliko bolje in naši fantje so zaostanek zmanjšali na samo -4 (32:36). Na zmanjšanje zaostanka so Šentjurčani hitro odgovorili z delnim izidom 11:3, v zadnjih deset minut pa krenili s prednostjo 49:40. Podčetrtčani so se v 34. minuti, po trojki Jureta Štruca, še zadnjič nekoliko približali na - 7 (48:55), nato pa je sledil novi strelski mrk in gostje so ob koncu slavili visoko zmago. Prva strelca v vrstah Podčetrtčanov sta bila Nejc Strand in Mensud Julević, ki sta oba dosegla 11 točk, pri gostih pa je bil s 16 točkami prvo ime Mirza Sarajlija.

Izjava trenerja Borisa Zrinskega po tekmi pa je bila sledeča: "Žal nam danes ni uspelo. Ponavljajo se nam tekme, ko se po slabem začetku vrnemo, a ko pridemo bližje, z nekaj nespametnimi potezami znova poskrbimo, da se nasprotnik odlepi. Vsekakor je to segment, na katerem bomo morali delati."