Podčetrtčani na pol poti do finala

2. SKL, polfinale

Na prvi tekmi polfinala 2. SKL so košarkarji Podčetrtka brez večjih težav ugnali goste z Medvod. Varovanci Davorja Brečka so večino časa nadzirali potek srečanja in tekmo pripeljali v mirno končnico, kjer zmaga zaradi visokega vodstva ni bila več vprašljiva. Povratna tekma v Medvodah sledi že v sredo. Očitno se obeta Štajerski finale, saj so na drugem polfinalnem obračunu Celjani v gosteh ugnali Sežano in si pred domačo tekmo priigrali lepo izhodišče za preboj v veliki finale.

2. SKL, polfinale:

• TERME OLIMIA PODČETRTEK : BRINOX MEDVODE 84:74 (1:0)
    Radanovič 16, Milašinović 14, Štruc 12, Švigelj 9, Sevšek 9, Cerkovnik 8 + 14 skokov, Strnad 8, Žvan 6, Škorjanc 2, Lupše, Švigelj, Kalajdžiski
  • MESARIJA PRUNK SEŽANA : CELJE 86:94 (0:1)
    Grum 26, Trampuš 20, Jordan Rojko 19; Rizman 33, Koštomaj 18, Grušovnik 15, Nuhanovič 12

Medvode so v letošnji sezoni zagotovo najprijetnejše presenečenje druge lige. Z odlično odigranim drugim delom sezone so se povzpeli vse tja do četrtega mesta po rednem delu, v četrtfinalu pa z dvema zanesljivima zmagama izločili Parklje. A v polfinalu so njihovo serijo zmag ustavili Podčetrtčani. Gostje, ki so v Podčetrtek pripotovali brez svojega prvega strelca ekipe Jureta Mišiča in glavnega organizatorja igre Dejana Bunčiča so se dobro upirali le v prvi četrtini, ki so jo celo dobili s 22:26. Toda košarkarji iz Kozjanskega so kmalu stvari vzeli v svoje in 16. minuti prvič povedli z dvomestnim številom (40:30). V zaključku prvega polčasa je sledilo še nekaj lahko ukradenih žog s conskim presingom, tako da sta moštvi odšli na odmor z rezultatom 50:34 v prid domačih. Tudi nadaljevanje je prineslo podobno razmerje moči v igri. Domači so z agresivnim napadalnim skokom prihajali do novih napadov in z igro pod košem izkoriščali pomanjkanje višine gostujočih igralcev. V 25. minuti se je prednost prvič povzpela na +20 (65:45). Seveda je bilo že v tistem trenutku moč čutiti, da se bodo Notranjci zaradi visoke prednosti domačih težko vrnili v igro. Zadnje približanje Medvod je bilo sedem minut pred koncem, ko se je vodstvo zmanjšalo na 76:64, a sledil je koš in zadet dodatni prosti met Anžeta Cerkovnika, ter trojka Dejana Milašinovića, ki sta dokončno razblinila vse dvome o zmagovalcu. V končnici tekme je domači strateg Brečko ponudil priložnost za igro tudi vsem mlajšim igralcem. Prvi strelec pri domačih je bil Matija Radanovič, ki je dosegel 16 točk in ob tem imel še 8 skokov. Na strani Medvod pa sta točkovno izstopala Luka Novak (20 točk) in Jure Ribnikar (19 točk). Z zmago so Podčetrtčani upravičili vlogo favoritov in pokazali dobro formo pred samim vrhuncem sezone sezone. V drugem polfinalu so Celjani v gosteh presenetili Sežano, tako da vse kaže, da se bo v finalu igral lokalni derbi.

slika1a.jpg

S slavjem proti Medvodam so Podčetrtčani nanizali že svojo deveto zmago v nizu in so le še malo oddaljeni do uvrstitve v finale.

slika2a.jpg

Med polčasom sta župan občine Podčetrtek Peter Misja in predsednik kluba Franc Trupaj članom kadetske ekipe podelila simbolične nagrade za četrto mesto na zaključnem turnirju U17.