Slabo odigrana končnica odnesla zmago v Portorožu

Portorož : Terme Olimia Podčetrtek 70:64

Buda 11 + 9 skokov, Cerkovnik 11, Švigelj 11, Janc 8, Julević, 7, Štruc 7, Žvan 7 + 9 asistenc, Trupaj 2, Pešič, Remih

Pomembno gostovanje v Portorožu se žal ni izšlo po željah naših košarkarjev. Domačini so že v 6. minuti vodili s 20:11, šest minut kasneje pa je bilo že 35:20.

Toda Podčetrtčani se niso dali in do polčasa pripravili preobrat (39:37).

V nadaljevanju smo videli izenačeno srečanje, v katerem je večino časa vodila naša ekipa.

Pred zadnjimi desetimi minutami si je naše moštvo priigralo šest točk naskoka (56:48). Vodstvo so držali vse tja do zadnjih treh minut, v končnici pa je sledil strelski mrk, ki so ga Portorožani izkoristili in dosegli prvo letošnjo zmago.

Najboljši trije strelci v vrstah Podčetrtka so bili Buda, Cerkovnik in Švigelj, ki so dosegli po 11 točk.

IZJAVI TRENERJEV PO TEKMI:

• Boris Zrinski, trener Term Olimia Podčetrtka:
    "Izredno slab začetek in zaključek tekme. Domačinom smo dobesedno podarili zmago, kljub temu pa zmaga Portoroža ni nezaslužena."
  • Konstantin Subotić, trener Portoroža:
    "Čestitam igralcem za prvo zmago. Po pričakovanjih je šlo za zelo zahtevno in izenačeno tekmo. V trenutkih, ko je bilo to najbolj potrebno, smo strnili svoje vrste in tekmo dobili."