PORTOROŽ : TERME OLIMIA PODČETRTEK 73:87

2. SKL, 7. krog

Radanovič 22 + 9 skokov, Strnad 21 + 11 podaj, Štruc 17, Cerkovnik 10, T. Tabak 7, Pešič 5, Švigelj 2, P. Tabak 2, Karavdić 1, Škorjanc, Šviglin, Žvan

Če je bila tekma proti Kolpi le nekoliko težji trening pa je bila veliko večja pozornost usmerjena na prvenstveno tekmo proti Portorožu. Ta je sicer res edini klub v 2. SKL, ki je še brez zmage in posledično na zadnjem mestu, toda vlogo favoritov so morali varovanci Tihomirja Tabaka uresničiti tudi na parketu. Glavni strateg Podčetrtčanov na tokratni tekmi ni mogel računati na prvega organizatorja igre Reneja Žvana, ki ima težave s poškodbo.

Kljub temu so Podčetrtčani začeli podjetneje od Primorcev in na glavni odmor odšli s prednostjo 43:36. V začetku drugega dela so igralci Portoroža naredili delni izid 13:2 in povedli s 49:45. To pa kakor, da je prebudilo igralce iz Štajerske, ki so v naslednjih minutah prevzeli vse vajeti igre v svoje roke in si dobrih osem minut pred koncem priigrali prednost +12 (67:55).

V zaključku so nato Podčetrtčani samo še nadzirali potek tekme in se ob končnem zvoku sirene veselili novih dveh točk.

V vrstah gostov so bili še posebej razpoloženi trije igralci in sicer še lani igralec Portoroža Mitja Radanovič, ki je dosegel 22 točk, temu pa dodal še 9 skokov. Dvojni dvojček je zabeležil kapetan Nejc Strnad (21 točk, 11 podaj), s petimi trojkami in skupno 17 točkami pa se je izkazal tudi ostrostrelec Jure Štruc.

Dobra predstava je odlična popotnica pred naslednjo ligaško tekmo, ko v Podčetrtek prihaja ekipa Sežane. Ta je s petimi zmagami in enim porazom ekipa, ki je najbližje na lestvici in zagotovo nasprotnik, ob katerem lahko rečemo, da se nam obeta pravi drugoligaški derbi.