ŠENČUR : TERME OLIMIA PODČETRTEK 90:79

1. SKL – liga za obstanek, 1. krog

Špaleta 14, Zupan 14, Davis 13, Kosič 10, Strnad 8, Cerkovnik 6, Ž. Švigelj 6, Radulović 4, Sevšek 2, Švigelj A. 2, Reberšak

Po daljšem premoru zaradi zaključka pokalnega tekmovanja in reprezentančnih tekem so se z gostovanjem v Šenčurju na parkete vrnili tudi košarkarji Podčetrtka. Prva liga, ki se bo do konca sezone imenovala liga Nova KBM, se je pred nadaljevanjem razdelila na ligo za prvaka in ligo za obstanek. V spodnjem delu bosta po devetih odigranih krogih prvi dve mesti prinesli četrtfinale državnega tekmovanja, zadnja ekipa pa bo izpadla iz lige. Podčetrtčani so v nadaljevanje prinesli eno zmago in bodo bili trd boj za obstanek. Njihov prvi nasprotnik drugega dela tekmovanja je bil Šenčur, ki pa je v spodnjem delu lestvice pristal, potem ko je v zadnjih nekaj krogih zakockal prednost pred Hopsi, ki so jih za nameček ugnali še v zadnji tekmi rednega dela sezone in jih potisnili v ligo za obstanek. Pred gostovanjem je bilo povsem jasno, da so Gorenjci v izraziti vlogi favoritov, kakor bodo kot najvišje rangirana ekipa tudi v vseh devetih tekmah drugega dela sezone. Podčetrtčani so daljši premor izkoristili za uigravanje in odigrali prijateljske obračune proti Celju, Mariboru in Zaboku. Tekmo s Šenčurjem pa so dočakali v popolni postavi, saj se je po poškodbi v kader vrnil Žan Kosič. Srečanje v športni dvorani Šenčur so Podčetrtčani odprli zelo dobro in dobili uvodno četrtino z rezultatom 21:23. V drugi četrtini smo v začetnih minutah videli enakovreden boj, nato pa je sledila prvi črna serija minut varovancev Bojana Lazića, kjer so domači na krilih MVP-ja rednega dela sezone Dina Murića in ostrostrelca Marka Popadića do konca polčasa pobegnili na 47:36. Po glavnem odmoru smo videli hitro serijo domačih 13:3 in prednost domačih se je povzpela na +19. To pa je vendarle prebudilo Podčetrtčane, ki so z nekaj hitrimi protinapadi zmanjšali zaostanek na 62:50. v nadaljevanju smo nato spremljali izenačen obračun, kjer so Podčetrtčani poizkušali priti pod mejo desetih točk zaostanka, a so na vsako približanje Šenčurjani hitro našli odgovor. V zaključnih minutah se je prednost Šenčurja ponovno povzpela na +20 (90:70), a so Podčetrtčani s serijo 9:0 omilili poraz na končnih 90:79. Prva strelca Podčetrtčanov sta bila Mario Špaleta in Nejc Zupan s 14 točkami, pri domačih pa že prej omenjena Marko Popadić s 26 točkami in Dino Murić, ki jih je dodal 19. Na drugem srečanju lige za obstanek smo prav tako videli pričakovan razplet, saj je Šentjur doma premagal Zlatorog z 88:70. Naslednjo soboto pa bo za Podčetrtčane prva v vrsti tekem »biti ali ne biti«. Na Kozjansko prihaja ekipa Zlatoroga. Po dosedaj videnem bodo ravno Laščani tisti s katerimi se bodo Podčetrtčani udarili za predzadnje mesto, ki ohranja ekipi status prvoligaša in medsebojni obračuni bodo tako šteli dvojno. Laščani imajo trenutno eno zmago prednosti, pa tudi zadnja dva dvoboja bosta na njihovem parketu, tako da je zmaga na domačem parketu skoraj nuja.