ČLANI: 2.SKL - vzhod, 20. krog

Sobota, 19.3.2011
Terme Olimia : Nazarje

101 : 73 (29:14, 17:22, 35:21, 20:16)

Strelci Terme Olimia Podčetrtek:
Ivačič, Kovačič, Maček 13 (4:3) /2x3/, Trupaj 2, Abramovič 5 /1x3/, Gobec 17 /1x3/, Kočevar 16 (6:6) /2x3/, Hunski 5 (2:1), Kolar 3 /1x3/, Debeljak (2:0), Štahl 18 (6:4), Teržan 22 (13:8)

Strelci Nazarje:
Rednak 15 (4:3), Gostenčnik 5 /1x3/, Biten 2, Zadravec 4, Krivec 4, Vodončnik 13 /1x3/, Blatnik L. 3 (3:1), Blatnik F. 14(9:4), Polčnik 3 /1x3/, Plaskan, Hostnikar 10 (4:2)

Komentar:
Košarkarji domače ekipe so pričakovano slavili na tekmi proti Nazarju in s tem zadržali 2. mesto, ki ga držijo dva kola pred koncem lige. Že sam končni rezultat in visoka zmaga povesta večino tega, kar se je dogajalo na parketu v Podčetrtku. Kakšnih 100 gledalcev je že v uvodnih minutah videlo katera mrežica se bo večkrat tresla, saj so naši igralci hitro povedli in so do konca četrtine priigrali 15 točk naskoka. Igra prve petorke in kasnejših zamenjav, ki jih je opravil trener Ervin Dragšič, je bila izjemno učinkovita v napadu, saj so domači košarkarji v 10 minutah igra dosegli 29 točk. V nadaljevanju srečanja so se gostje sicer nekoliko približali vendar prednost ni nikoli padla pod deset točk. Semafor je tako ob polčasu kazal 46:36. V tretji četrtini so Podčetrtčani ponovno zaigrali izvrstno v napadu, ter že pred zadnjimi desetimi minutami tekme odločili zmagovalca. Prednost je v tej četrtini nekajkrat narasla tudi čez + 30. Zadnji del tekme je bil tako zgolj še formalnost. Zopet so vsi igralci dobili možnost za igro, gledalci pa so prvič v letošnji sezoni videli »stotico«. Najboljši strelec tekme je bil tokrat center Matjaž Teržan, ki je dobro izkoristil večjo minutažo. Naslednji teden v predzadnjem kolu naši igralci gostujejo pri ekipi Posavje Krško. Nasprotnike so sicer letos že trikrat premagali (dvakrat v pokalu in enkrat v prvenstvu), vendar bo to gostovanje vse prej kot lahko, saj moštvo iz Krškega igra iz kola v kolo boljše. Tekma bo imela velik pomen za naše igralce, kajti zmaga bi pomenila dokončno osvojitev drugega mesta ob dejstvu, da v zadnjem kolu doma zmagajo Lastovko. Končno 2. mesto pa bi tako kljub vsemu, da je bil cilj ekipe vrh lestvice, lep uspeh za klub.