ČLANI: 2.SKL - vzhod, 22. krog

Sobota, 2.4.2011
Terme Olimia : Lastovka

110 : 100 (29:20, 34:20, 24:27, 23:30)

Strelci Terme Olimia Podčetrtek:
Ivačič, Kolar, Maček 7 (3:3), Trupaj, Abramovič 15 (8:6) /1x3/, Gobec 13 (6:3), Kočevar 4 (2:1) /1x3/, Hunski 12 (4:4) /2x3/, Počivavšek, Ribežl 19 (8:5) /3x3/, Štahl 6, Teržan 34 (7:6) /1x3/

Strelci Lastovka:
Ambrož 32 (11:9) /3x3/, Janža 23 (5:4) /5x3/, Čad 4, Novak 10(5.5) /1x3/, Žibert , Mihelič 1 (2:1), Ivačič 17 (10:6) /1x3/, Dimec 4, Antolin, Rakun, Kunaver 7 (4:3), Kuruzovič 2

Komentar:
Zadnje kolo članske 2. SKL vzhod se je izteklo povsem po okusu Podčetrtških košarkarjev, saj so doma zanesljivo premagali Lastovko, Bistrica pa je tesno izgubila na gostovanju pri Radenski. Tako so igralci Podčetrtka sezono zaključili na drugem mestu in dosegli najvišjo uvrstitev odkar se je ekipi uspelo uvrstiti v drugo ligo. Sobotno srečanje bi lahko poimenovali kot tekma brez obramb, saj je bilo skupno doseženih kar 210 košev. Že prva četrtina, ki se je končala z rezultatom 29:20 pa je nakazovala na to, da bo tekma »odprta«. Napadi so si sledili hitro eden za drugim, veliko uspešnejši pri tem poteku igre pa so bili naši igralci, saj so si do polčasa priigrali 23 točk prednosti. Velik delež svojih točk je v tem delu srečanja dosegel najboljši strelec tekme domači center Matjaž Teržan, ki se je na koncu ustavil pri 34 točkah. Podoben način igre kot ga večkrat vidimo v NBA (manj agresivna obramba in hitri samostojni zaključki napadov), se je nadaljevala tudi v drugem delu. Gostom se je do konca srečanja sicer uspelo približati, vendar je bila prednost domačih iz prvega dela igre dovolj visoka, da so tekmo mirno pripeljali do konca. S tem so domači igralci svoje delo opravili in čakali na rezultat tekme v Murski Soboti. Tam je domača ekipa v končnici strla odpor Bistričanov in pomagala našemu moštvu do končnega drugega mesta. Ekipi sta bili po zadnjem kolu sicer točkovno izenačeni, vendar so imeli naši košarkarji boljšo koš razliko v medsebojnih srečanjih.
Sezona je s tem končana. Lahko bi rekli, da je drugo mesto uspeh, a vseeno je grenak priokus petih porazov iz gostovanj. Ekipa, ki jo je imel na voljo trener Ervin Dragšič, je bila zagotovo najmočnejša in najkonkurenčnejša kar se igra v Podčetrtku ligaška košarka. To je znak, da je v Podčetrtek moč privabiti tudi kvalitetne igralce, res pa je da to še ni garancija za uspeh. Ker je v letošnjem letu nekoliko spremenjen sistem uvrščanja ekip v višjo ligo je 1.B ligaš zasluženo postala ekipa Radenske, ki je v celotni sezoni doživela le en poraz (prav v Podčetrtku). Naša ekipa bi še v lanski sezoni z drugim mestom igrala dodatne kvalifikacije, letos pa pač temu ni tako. Vzpodbudno je dejstvo, da se članski ekipi počasi priključujejo mladi iz lastnega pogona. Sicer bo potrebno še nekaj časa, da ti igralci tudi dozorijo na tem nivoju tekmovanja, vendar je to edina pot obstoja klubske košarke, še posebej majhnih sredin kot je KK Podčetrtek. Klub bo imel v prihodnji sezoni prvič postavljeno celotno piramido selekcij od fantov starih do 10 let pa tja do mladincev in članov. Predsednik kluba Darko Šket je povedal, da to sicer prinaša klubu večje organizacijske obveznosti, vendar je klub vsekakor pripravljen na to. Člani so tako zaključili za letos, mlajši in starejši pionirji pa šele začeli z novo sezono, kjer jih že ta in naslednji teden čakajo uvodna kola državnega prvenstva v njihovih kategorijah.