TERME OLIMIA PODČETRTEK : ZLATOROG LAŠKO 98:75

17. krog, 1.SKL

Strnad 26 (8 skokov), Špaleta 21, Švigelj Ž. 20 (8 asistenc), Davis 17 (9 asistenc), Zupan 11, Sevšek 2, Cerkovnik 1, Švigelj A., Boršič, Reberšak Košarkarji Podčetrtka so v soboto na domačem parketu gostili Zlatorog iz Laškega in v tekmi »za biti ali ne biti« pokazali najboljšo predstavo v sezoni, ter v petnajstem poizkusu prvič slavili. Srečanje je imelo za obe ekipi velik vložek, saj je po dosedanjem poteku lige povsem jasno, da se bosta ravno ti dve ekipi neposredno borili za obstanek v 1. SKL. Zmaga proti neposrednem tekmecu zato šteje dvojno, saj se točke proti nasprotnikom, ki bodo nastopali v ligi za obstanek (tam bodo zadnje štiri uvrščene ekipe rednega dela sezone) prenašajo v drugi del tekmovanja. A pot do zmage je bila vse prej kot lahka, saj je bil teden pred srečanjem z Zlatorogom v domačem taboru zelo pester. Največ težav so trenerju Bojanu Laziću povzročale poškodbe, saj sta se na tekmi proti Rogaški poškodovala Žan Kosič in Nik Reberšak. Dobra novica je bila pridobitev pravice nastopa novega organizatorja igre Američana Jawana Davisa, ki je seveda takoj zakrpal vrzel ob poškodbi Žana Kosiča. Podčetrtčani so zavoljo poškodb v eno najpomembnejših tekem sezone vstopili s sedmimi igralci in dvema igralcema z mladinskega pogona. A predzadnja tekma rednega dela sezone se je za Podčetrtčane začela bolje kot so to upali največji optimisti. Domači igralci so z izjemno igro v napadu že po dobrih devetih minutah igre vodili s kar 29:13. Laščane so presenetili z gibljivo consko obrambo na katero gostje nikakor niso znašli odgovora. V nadaljevanju je kakšnih 250 gledalcev videlo bolj izenačeno tekmo, a Podčetrtčani so na polčas vseeno odšli z lepo prednostjo +13 (55:42). Zelo razigran je bil v prvem delu igre kapetan Nejc Strnad, ki je v tem delu igre dosegel 20 točk od svojih končnih 26. Hitro se je videlo tudi, da je novi organizator igre Jawan Davis okrepitev v pravem pomenu besede, saj je igra z njim imela rep in glavo. Po glavnem odmoru smo spremljali na parketu podobno situacijo kot v drugi četrtini. Domači igralci so vseskozi nadzirali potek srečanja in držali varno razliko. V obrambi so Podčetrtčani še naprej vztrajali v conski postavitvi, v napadu pa sta tekmo sezone odigrala Mario Špaleta (21 točk) in Žiga Švigelj (20 točk). Končna odločitev je padla ob koncu tretje in v začetku zadnje četrtine, ko so igralci iz Kozjanskega naredili delni izid kar 19:0 in sedem minut pred koncem pobegnili na +30 (89:59). Ob tako visoki razliki je bil zaključek srečanja nato zgolj še formalnost. Ob koncu srečanja je bilo seveda veselje v domačem taboru veliko. Eden junakov ob zmagi Žiga Švigelj pa je po koncu srečanja povedal naslednje: »Najprej bi čestital soigralcem in trenerskemu štabu za odlično tekmo. V zadnjem obdobju imamo velike težave s poškodbami in že nekaj časa nismo sestavili treninga 5 na 5. Zadnji teden sta nam na pomoč priskočila igralca mlajših selekcij, ki sta nam pomagala po svojih najboljših močeh. Priprave na Laško so se začele že v začetku tedna, saj se je ekipa zavedala, da ima ta tekma za nas velik pomen. V tekmo smo šli motivirani, polni energije in želje, da končno zmagamo in naredimo velik korak proti končnemu cilju, obstanku v prvi slovenski ligi. Ta motivacija se je tudi pokazala na tekmi, saj smo dosegli največ točk v tej sezoni in s tem pokazali, da še nas ni za odpisati. Predvsem pa je na tej tekmi zmagala ekipna igra, tako v obrambi kot v napadu.« Podčetrtčane sedaj čaka še zadnja tekma rednega dela sezone, gostovanje na obali pri Primorski. Tekma praktično ne bo imela nobene teže, saj je krog pred koncem že vse jasno. Edina tekma, ki bo štela je obračun med Šenčurjem in Hopsi, ki bo dal zadnjega potnika v ligo za prvaka.