TERME OLIMIA PODČETRTEK : CELJE 93:87

Kvalifikacije za prvo ligo, 7. krog

Štruc 32, Cerkovnik 18 + 10 skokov, Strnad 16, T. Tabak 7, Karavdić 6, Radanovič 4, Švigelj 4, Žvan 4, P. Tabak 2, Škorjanc, Šviglin

Podčetrtčani in Celjani so se pomerili še četrtič letos in tudi četrtič je košarkarjem iz Obsotelja uspelo ugnati sosede iz Celja. V tekmi je za domačo ekipo štela le zmaga, saj so le na ta način ostali na lestvici dodatnih kvalifikacij za petami Laščanom, ki imajo eno zmago več. Na začetku srečanja so domači igralci zagospodarili na igrišči in si že v šesti minuti, po košu Žige Šviglja, priigrali prednost +10 (19:9). V zelo odprtem srečanju slabih obramb, smo že po desetih minutah igre videli več kot 50 doseženih točk, saj je uvodna četrtina pripadla domačim z rezultatom 31:21.

Do polčasa so nato gostje vzpostavili ravnotežje in se približali na 47:43. Drugi del igre je prinesel podobno sliko. Domači so najprej v 14. minuti pobegnili na +14 (59:45), a nato so sledile krizne minute in do konca tretje četrtine so gostje rezultat poravnali na 64:64. Sedem minut pred koncem srečanja so Celjani nevarno zapretili in ušli na 68:73. Na srečo domače publike so se Podčetrtčani nato vendarle prebudili in zaigrali bolj angažirano v obrambi, v napadu pa je stekel tudi met iz razdalje. Ko je minuto pred koncem Jure Štruc zadel še svojo sedmo trojko in povedel košarkarje iz Kozjanskega do prednosti 89:79, je bila tekma odločena. Celjani so do konca tekme prednost nekoliko zmanjšali, toda peto slavje Podčetrtčanov v dodatnih kvalifikacijah ni bilo več ogroženo.

Prvo ime tekme je bil zagotovo Jure Štruc, ki je v eni od svojih najboljših predstav v Podčetrtškem dresu, gostom natresel kar 32 točk. Svoje je dodal s tretjim zaporednim dvojnim dvojčkom tudi Anže Cerkovnik, ki je dosegel 18 točk in 10 skokov.

Domač strateg Tihomir Tabak je tekmo videl takole: "Ekipi sta bili v napadu zelo razpoloženi, kar pomeni, da je bila tekma dobra za gledalce, hkrati pa kaže na slabo obrambo. Igrali smo s premalo energije, kar so gosti izkoristili in nam skozi celotno srečanje povzročali težave. V drugem polčasu smo se zbrali, odigrali boljše in prišli do zmage. Čestitam mojim fantom za zmago in Celjanom za dobro ter korektno igro."

Po pričakovani zmagi proti Celju pa sledita tekmi, ki bosta odločali o tem kdo bo v prihodnji sezoni nastopal med prvoligaši. Košarkarji iz Podčetrtka bodo za to potrebovali zmagi na gostovanju pri Hopsih in Zlatorogu. Obe ekipi prvoligaški ekipi sta seveda v jasni vlogi favoritov, toda tudi košarkarji Podčetrtka imajo svoje račune.