TERME OLIMIA PODČETRTEK : ECE TRIGLAV 95:61

2. SKL, 4. krog

Strnad 28, Karavdić 12 + 10 skokov, Radanovič 12, Švigelj 11, P. Tabak 11, Štruc 8, Pešič 6, Šviglin 3, T. Tabak 2, Žvan 2, Škorjanc, Cerkovnik

Pred tekmo proti Triglavu se je v igralski kader vrnil Anže Cerkovnik, vendar pa zaradi poškodbe gležnja še vedno ni bil povsem pripravljen za igro. Vrnil se je tudi Tadej Tabak, ki je izpustil zadnji dve tekmi zaradi poškodbe kolena, ki pa na srečo vseeno ni bila tako resne narave, kot se je sprva predvidelo.

Začetek tekme je bil obetajoč, saj so Podčetrtčani že po dobrih devetih minutah vodili s 19:10. Prednost je nato vseskozi naraščala, ekipi pa sta odšli na glavni odmor z rezultatom 46:32 v korist domačih. Tudi nadaljevanje ni prineslo nič novega v razmerju moči na parketu. Podčetrtčani so bil v napadu razigrani, gostom pa poleg velikega števila izgubljenih žog nikakor ni stekel niti met iz razdalje in prednost je v 33. minuti narastla na +33 (49:82).

V končnici, ki je bila zgolj formalnost, sta svoje prve uradne minute v članski ekipi zabeležila tudi mlada domača igralca Florijan Škorjanc in Leon Šviglin. Slednji je v svojem krstnem nastopu z zadeto trojko poskrbel za bučen aplavz s tribun.

Sicer je bil najboljši strelec tekme ponovno kapetan Nejc Strnad, ki dosegel 28 točk, 12 pa sta jih dodala letošnja novinca Sedin Karavdić in Mitja Radanovič. Od statističnih podatkov izstopa predvsem zelo dober met Podčetrtčanov za tri, saj so tekmo končali s kar 52% učinkovitostjo (13/25). Sedaj čakajo košarkarje iz Obsotelja dve zaporedne gostujoče tekme. Najprej v soboto ligaško gostovanje v Medvodah, nato pa med tednom prva tekma tretjega kroga pokala Spar pri Kolpi iz Črnomlja.