TERME OLIMIA PODČETRTEK : HOPSI POLZELA 89:96

Kvalifikacije za prvo ligo, 3. krog

Štruc 26, Karavdić 16, Strnad 13, Radanovič 11, Cerkovnik 8, Žvan 7, P. Tabak 4, Švigelj 2, T. Tabak 2, Šviglin, Škorjanc, Kuljanac

Po dveh zmagah nad LTH Castinsgsom in Celjem so si Podčetrtčani pripravili dobro izhodišče pred domačima tekmama proti Hopsom in Zlatorogu. Tudi prvoligaša sta v uvodnih dveh krogih upravičila vlogo favorita in prišla do dveh zmag. Hopsi so v Podčetrtek pripotovali kot favoriti srečanja, toda še enkrat več se je izkazalo, da je domača dvorana velika prednost za vsako ekipo. Kakor se za pomembnost tekme spodobi se je tokrat v dvorani zbralo največje število gledalcev v tej sezoni, ki so v uvodnih minutah videli prevlado gostov.

Hopsi so izkoristili nezbran začetek Podčetrtčanov in na krilih sijajnega meta iz razdalje dobili uvodno četrtino s kar 21:32. Ko so igralci iz Obsotelja dojeli, da se bo treba za zmago boriti za prav vsako žogo, je tudi prednost gostov kaj kmalu skopnela. Najprej smo v 15. minuti videli izenačenje na 36:36, do polčasa pa je Podčetrtčanom uspelo rezultat obrniti sebi v prid (42:41).

Po glavnem odmoru smo videli odličen začetek domače ekipe, ki je prevzela vse vajeti igre in v 28. minuti, po trojki Jureta Štruca, povedla s +8 (65:58). Priigrano prednost so nato varovanci Tihomirja Tabaka čuvali vse tja do odločilnih minut. Ko je v 36. minuti igre Jure Štruc zadel še eno od svojih šestih trojk in dvorano dvignil na noge je ob rezultatu 82:78 kazalo na prijetno presenečenje. Sledile sta dve minuti igre, kjer bi Podčetrtčani lahko prišli še do znatnejše prednosti, toda nekaj zelo dvomljivih in lahko zapišemo tudi napačnih odločitev sodnikov je pripeljalo do preobrata Hopsov. Sedin Karavdić je dve minuti pred koncem še zadel za 87:85, nato pa je sledila serija gostov, ki so predvsem zaradi sporno dosojenih osebnih napak mirno izvajali proste mete, s katerimi so tudi prišli do preobrata.

Ob koncu lahko rečemo, da bi si zmago zaslužili tudi Podčetrtčani, vendar je to pot nekoliko več sreče spremljalo Polzelane. Pri domačih je tekmo sezone odigral Jure Štruc (26 točk, trojke 6/7), drugi strelec pa je bil Sedin Karavdič s 14 točkami. Pri gostih je kar šest igralcev preseglo mejo 10 točk.

Domač strateg Tihomir Tabak je v uradni izjavi po tekmi povedal naslednje: "Za nami je prava prvenstvena tekma, na kateri smo bili vsaj enakopraven nasprotnik Hopsom. To velja tudi za vse košarkarske elemente. Razen uvodne četrtine smo tekmo kontrolirali. V zadnjih petih minutah so se dogajale stvari na katere nimamo vpliva. Čestitam košarkarjem Polzele za zmago. Še enkrat bi čestital mojim igralcem za izredno borbeno in odlično tekmo. Zahvalil bi se tudi publiki, ki je pripravila izjemno vzdušje, v katerem je bilo lepo igrati.

Hopsi so z zmago v Podčetrtku naredili velik korak k obstanku v elitni ligi, Podčetrtek pa po porazu še toliko bolj potrebuje skalp Zlatoroga, ki kot naslednji prihaja v naš letoviški kraj.