TERME OLIMIA PODČETRTEK : KONJICE 99:77

Strnad 20, Radanovič 18 + 13 skokov, Cerkovnik 17, Karavdić 12, T. Tabak 9, Škorjanc 6, P. Tabak 6, Švigelj 5, Žvan 3, Štruc 3, Šviglin

Domača tekma proti Konjicam ni imela pravega tekmovalnega naboja, saj rezultat ni bil bistvenega pomena za nobeno izmed ekip. Podčetrtčani so si že dva kroga pred koncem zagotovili prvo mesto, igralce Konjic pa je čakal, ne glede na razplet tekme, boj za obstanek v drugi ligi.

Že začetek srečanja je pokazal kakšno bo razmerje moči na parketu, saj so domači povedli kar s 17:0. Po uvodnem naletu so Podčetrtčani nato vendarle nekoliko stopili s plina in gostom omogočili vzpostavitev ravnotežja. Kljub temu je bila prednost ob polčasu +25 (58:33). Tudi v drugem polčasu smo spremljali tekmo, kjer je bila razlika v kvaliteti ekip več kot očitna. Prednost se je v določenem trenutku povzpela že na +30 (93:63), v zaključku pa so domači nekoliko popustili in gostom omogočili znosnejši poraz.

Prvi strelec Podčetrtških košarkarjev je bil kapetan Nejc Strnad, ki je dosegel 20 točk, z 18 točkami in 13 skoki pa mu je sledil Mitja Radanovič.

Sedaj je na vrsti dvotedenski premor, nato pa deset odločilnih tekem sezone, v katerih bodo igralci iz Obsotelja iskali preboj in povratek v elitno ligo. Iz prve lige se kvalifikacijam priključujejo Hopsi in Zlatorog, ki sta nesporna favorita za dva prosta mesta, ki v naslednji sezoni prinašata igranje v ligi Nova KBM. Svoje račune zagotovo imajo tudi Podčetrtčani in Sežanci, medtem ko bosta LTH Castings in Celje zagotovo lahko vesela vsake zmage. Prva tekma dodatnih kvalifikacij bo za Podčetrtčane 3. 3.2018, ko v domači dvorani gostijo LTH Castings.