TERME OLIMIA PODČETRTEK : KOPER PRIMORSKA 64:98

9. krog 1.SKL

Strnad 17, Kosič 10, Stergar 9, Gabrovšek 8, Reberšak 7, Cerkovnik 5, Gorenc 4, Thomas 2, Sevšek 2, Švigelj, Škorjanc

Po lanskoletni sanjski sezoni za Koprski klub, kjer so osvojili ligaški in pokalni naslov, ter s prvim mestom v drugi Aba ligi napredovali v prvo, so Primorci še nekoliko okrepili igralski kader in ambiciozno vstopili v novo sezono. V domači ligi so do tekme s Podčetrtčani nanizali same zmage, dobro pa jim gre tudi v regionalni ligi, kjer se prav tako borijo za najvišja mesta. Podčetrtčani na drugi so lahko v tekmo krenili neobremenjeno, saj so igralci Primorske bili izraziti favoriti in bi bilo vse druga kot poraz veliko presenečenje. V uvodnih minutah so varovanci trenerja Bojana Lazića odigrali odločno in do 8. minute držali korak z nasprotniki. Po košu Anžeta Cerkovnika za 16:17 pa so Primorci zaigrali bolj zavzeto in naredili delni izid 12:1, tako da je prednost hitro narastla na 17:29. Do polčasa smo nato spremljali igro v kateri so Koprčani prevladovali praktično v vseh elementih igre in njihovo vodstvo se je višalo iz minute v minuto. Ob polčasu je bil tako rezultat 33:55, a Primorci se tudi v nadaljevanju drugega dela niso ustavili. S serijo trojk američana Stephena Holta in Aleksandra Lazića je prednost hitro narastla na +31 (37:68). Nato so Podčetrtčani vendarle vzpostavili ravnotežje v igri, da prednost ni več naraščala tako izrazito, a zaradi visoke prednosti je bil zaključek tekme zgolj še formalnost. Prva strelca v svojih vrstah sta ob koncu srečanja bila oba kapetana, pri Podčetrtčanih je Nejc Strnad dosegel 17 točk, na drugi strani pa je Alen Hodžić tekmo zaključil pri 14 točkah. Ob zanesljivem porazu strateg Podčetrtčanov Bojan Lazić povedal naslednje: "Razlika v kvaliteti je bila očitna. Koprčanom je nemogoče fizično parirati 40min. Uspelo nam je, kar smo si zadali pred tekmo in to je dvig naše igre pred nadaljevanjem prvenstva." Seveda to ni bila tekma v kateri bi Podčetrtčani iskali točke za zmago, saj je razlika v kakovosti igralskega kadra več kot očitna. Tudi v naslednjem krogu bo pot do para točk izredno težka, saj prihaja ekipa Krke.