TERME OLIMIA PODČETRTEK : LTH CASTINGS 92:80

Kvalifikacije za prvo ligo, 1. krog

Strnad 22, Cerkovnik 15, Radanovič 15, Štruc 15, Karavdič 14 + 10 skokov, T. Tabak 6, Švigelj 4, P. Tabak 1, Žvan, Škorjanc, Šviglin

Uvodno tekmo dodatnih kvalifikacij za uvrstitev v ligo Nova KBM smo v petek spremljali v Podčetrtku. Ekipi sta se v rednem delu sezone pomerili dvakrat, izkupiček obeh ekip pa je bil po ena zmaga in en poraz. Zanimivo je tudi, da so bili Škofjeločani edina ekipa, ki je premagala Podčetrtek na njihovem terenu, je pa tudi res, da so jim igralci iz Kozjanskega na povratni tekmi vrnili z obrestmi, saj so v Škofji Loki zmagali s kar +24 (49:73).

Glede igralskega kadra lahko izpostavimo, da je pri gostih manjkal poškodovani Boris Jeršin, ekipo pa sta pred kvalifikacijami okrepila Željko Marković in povratnik po poškodbi Aljaž Stopar.

Pri domačih je bila edina sprememba v kadru, v primerjavi s prejšnjima dvema tekmama, odsotnost Jerneja Pešiča, s katerim je klub pred časom prekinil pogodbo.

Po uvodnem izmenjavanju v vodstvu so gledalci v Podčetrtški dvorani prvo občutnejšo prednost videli v 16. minuti tekme, ko je Jure Štruc, po polaganju, zadel za vodstvo domačih s 37:26. Igralci iz Gorenjske so sicer do polčasa nekoliko znižali vodstvo (43:35), nato pa je po glavnem odmoru sledil juriš domačih. Z delnim izidom 28:8 so Podčetrtčani priigrali prednost +28 (71:43), tako da je bil dobrih deset minut pred koncem tekme zmagovalec bolj ali manj odločen. V zadnji četrtini so domači nato nekoliko popustili in gostom omogočili znosnejši poraz.

Prvo ime tekme je bil zagotovo domači kapetan Nejc Strnad, ki je dosegel 22 točk (trojke 6/9), razpoloženi pa so bili tudi Anže Cerkovnik, Mitja Radanovič in Jure Štruc, ki so vsi dosegli po 15 točk in Sedin Karavdić, ki je 14 točkam dodal še 10 skokov.

Pri zmagi Podčetrtčanov je predvsem odločilo dejstvo, da je kar pet igralcev preseglo mejo 14 točk, hkrati pa je ekipa imela tudi dober strelski večer pri metu za tri točke (13/30).

Domači strateg Tihomir Tabak je po srečanju povedal: "Prva tekma je vedno težka. Prisotna je bila nervoza, kar se je poznalo v prvi četrtini. Nato smo se sprostili, prevzeli kontrolo nad igo in po pričakovanjih prišli do dveh točk. Čestitam mojim košarkarjem za zmago."

V preostalih dveh kvalifikacijskih tekmah nismo videli presenečenj, saj so se Hopsi poigrali s Celjani (72:100), Zlatorog pa tudi ni imel težjega dela s Sežano (86:64). Košarkarje iz Obsotelja čaka v naslednjem krogu gostovanje v Celju, kjer pride v boju za najvišja dva mesta pride v poštev seveda smo zmaga.