TERME OLIMIA PODČETRTEK : MESARIJA PRUNK SEŽANA po podaljšku 92:88

2. SKL, 8. krog

Cerkovnik 26, Strnad 18, Štruc 13, Karavdić 10, Radanovič 10, Žvan 4, P. Tabak 4, Pešič 3, T. Tabak 2, Švigelj 2, Škorjanc, Šviglin

Derbi osmega kroga druge lige je bila nedvomno tekma prvouvrščenih ekip iz lestvice, domačim Podčetrtkom in Sežano. V postavo domače ekipe se je vrnil organizator igre Rene Žvan, ki je saniral poškodbo. Tako kot smo že pred pričetkom lige napovedovali, so Primorci v letošnji sezoni sestavili zelo dobro ekipo, ki bo zagotovo krojila vrh, kar se je izkazalo tudi v dosedanjem delu sezone. Njihova šibka točka je le razmeroma kratka klop, saj trener Igor Thaler igra praktično celoten dosedanji potek sezone resneje zgolj s sedmimi igralci.

Začetek srečanja ni bil najbolj obetaven za domače, saj so gostje vodili praktično celoten prvi polčas. V drugem delu so nato varovanci Tihomirja Tabaka ujeli priključek, toda vodstva jim nikakor ni uspelo prevzeti.

Glavni razlog je bil predvsem v neverjetni predstavi gostujočega igralca Dejana Milašinovića, ki je v tem delu srečanja, tudi zavoljo slabe domače obrambe, zadeval praktično vse in na koncu tekmo končal pri 35 točkah. Na srečo sam ni zmogel vsega, Podčetrtčani pa so na krilih razpoloženega Anžeta Cerkovnika slabe tri minute pred koncem povedli s 77:70.

V izjemno izenačeni tekmi je takšna prednost že nakazovala zmago, toda v pičlih dveh minutah je sledil preobrat in gostje so 40 sekund pred koncem povedli s 81:79. Nato sta obe ekipi zapravili napad, Nejc Strnad pa je v zaključnih sekundah izsili dva prosta meta in jih tudi uspešno zadel. Gostje so na srečo zapravili napad in sledil je podaljšek.

Tudi tam so se košarkarji Podčetrtka igrali z živci svojih navijačev, toda tri zaporedne trojke Strnada, Žvana in Štruca se nagnile tehtnico na stran domače ekipe, ki je tako prišla do sedme zmage.

Prvi strelec domače ekipe je bil Anže Cerkovnik, ki je dosegel 26 točk, 18 pa jih je dodal kapetan Nejc Strnad.

Tekma je zagotovo ponudila zelo atraktivno košarko in bila ena zanimivejših drugoligaških obračunov v dosedanjem poteku sezone. Edina, ki nista bila na nivoju derbija sta bila sodniški par Kolar-Mohorič, ki sta se lovila v svojem kriteriju in večkrat prezrla očitne prekrške. Ampak konec dober, vse dobro. Podčetrtčane čaka sedaj zopet ritem dveh tekem, saj se bodo najprej med tednom v pokalnem obračunu gostovali pri Parkljih, nato pa se v soboto še enkrat odpravili v našo prestolnico, kjer jih čaka ligaški obračun s predzadnjo Ljubljano.