TERME OLIMIA PODČETRTEK : ROGAŠKA 56:87

16. krog, 1.SKL

Strnad 17, Kosič 13, Špaleta 10, Zupan 9, Švigelj 3, Reberšak 2, Sevšek 2, Cerkovnik, Škorjanc, Švigelj

Po obračunu s Šentjurjem je košarkarje Podčetrtka čakal ta vikend še en lokalni obračun, tokrat so bili njihovi nasprotniki igralci Rogaške. Vloga favoritov je bila pred srečanjem krepko na strani gostov in varovanci Damirja Novakovića so ta status tudi upravičili. Obe ekipi sta v srečanje krenili v nekoliko okrnjeni zasedbi, saj je pri Rogaški manjkal Đorđe Lelić, ki je zaradi poškodbe kolena v prejšnjem krogu že končal sezono. Podčetrtčane je na drugi strani po zgolj eni odigrani tekmi že zapustil Austin Burgett, medtem ko druga okrepitev, Američan Jawala Davisa, še ni pridobil pravico za nastop v tem krogu. Kakšnih 200 gledalcev, ki se je zbralo v Podčetrtški dvorani je videlo izenačen uvod v srečanje, saj sta bili ekipi do sedme minute srečanja poravnani (14:14). Tudi v nadaljevanju so domači košarkarji še prikazali solidno predstavo in ob polčasu zaostajali za pet točk 33:38. Po polčasu pa je sledilo deset minut igre, ki je odločilo zmagovalca. Slatinčani so odločneje odigrali v obrambi, Podčetrtčanom pa napad nikakor ni stekel in prednost gostov se je zaradi strelskega mrka domačih povzpela na neulovljivih 37:61. Po slabi tretji četrtini, ki jo je Rogaška dobila s kar 4:23 je bilo zadnjih deset minut igre zgolj še formalnost. Končni rezultat tekme je bil 56:87, z zmago pa so si igralci Rogaške dva kroga pred koncem zagotovili nastop v ligi za prvaka. Podčetrtčani so na drugi strani še v štirinajstem poizkusu ostali praznih rok. Prvi strelec v vrstah ekipe iz Obsotelja je bil ponovno kapetan Nejc Strnad, ki je dosegel 17 točk. Do meje desetih točk sta prišla še Žan Kosič (13) in Mario Špaleta (10). Pri Rogaški, kjer je šest igralcev doseglo dvomestno število točk, je bil najbolj razpoložen Urban Durnik s 16 točkami, eno manj pa je dosegel Miha Fon. Kljub nehvaležni situaciji v kateri se nahajajo košarkarji Podčetrtka pa je obstanek v ligi še vedno zelo aktualna tema. Razlog za njo tiči v dejstvu, da tudi Zlatorog ostaja vseskozi zgolj pri dveh zmagah. Te so seveda ulovljive, saj bosta ekipi do konca sezone odigrali še kar štiri medsebojne obračune. Res pa je, da tam ne bo več prostora za napake, saj bodo to tekme za »biti ali ne biti«. Prva izmed njih bo že v naslednjem krogu v Podčetrtku. V Laškem so bili Podčetrtčani zelo blizu, tokrat pa bo prva zmaga v sezoni skoraj nuja. Srečanje bo v ustaljenem sobotnem terminu, ob 19.00 v Podčetrtški dvorani.