TERME OLIMIA PODČETRTEK : ŠENČUR 53:80

14. krog, 1.SKL

Strnad 12, Zupan 10, Sevšek 8, Cerkovnik 8, Reberšak 7, Kosič 4, Švigelj 2, Špaleta 2, Škorjanc G., Škorjanc F.; Murić 20, Pavić 15, Rotar 9, Novak 9

Tudi na peti zaporedni domači tekmi in trinajsti prvenstveni Podčetrtčanom ni uspelo priti do prve letošnje zmage. Potem ko se je igra Podčetrtčanov v zadnjih srečanjih dvigovala in je bil na zadnji tekmi proti Heliosu viden napredek, pa za srečanje proti Šenčurju lahko rečemo, da je bila tokratna predstava Podčetrtčanov za čimprejšnjo pozabo. Med tednom se je v taboru kluba ob Sotli zgodila še ena kadrovska sprememba, saj je moštvo zapustil mladi Leon Stergar, ki se je preselil v novomeško Krko, se pa je v rotacijo za igro vrnil poškodovani prvi organizator igre Žan Kosić. Domači gledalci, si tudi tisti najbolj pesimistični, niso morali predstavljati tokratnega uvoda v tekmo, saj so varovanci Bojana Lazića po petih minutah igre zaostajali že z 0:10, do konca prve četrtine pa se je prednost Šenčurjanov povzpela že na 4:23. Po krizni uvodni četrtini so se nato domači igralci vendarle pobrali in zaigrali bolje, ter do polčasa zmanjšali zaostanek na sprejemljivih 31:39. Po vzpodbudnih drugih desetih minutah igre je sledilo nadaljevanje, kjer pa se je tehnica nagnila zopet na stran gostov. Bivša reprezentanta Dino Murić in prekaljeni Smiljan Pavić sta bila neustavljiva za domačo obrambo, medtem ko na drugi strani pri Podčetrtčanih napad nikakor ni stekel. Posledično se je prednost Šenčurja zviševala iz minute v minuto in pred zadnjo četrtino znašala zopet visokih +18 (41:59). Ker so Gorenjci najbolj izkušena ekipa v ligi, saj imajo v svojih vrstah največ igralcev z dolgim stažem v prvi ligi, preobrata v zadnjih desetih minutah tekme seveda ni bilo moč pričakovati. Do konca tekme je prednost celo še narastla, rezultat na semaforju pa je ob zaključku srečanja kazal rezultat 53:80. Vzrokov za visok poraz je več, a dva izmed glavnih razlogov sta vsekakor zelo slab skok (27:42) in nerazpoloženost domačih igralcev v napadu, kjer so dosegli zgolj 53 točk. Prvi strelec košarkarjev iz Kozjanskega je bil Nejc Strnad, ki je dosegel 12 točk, pri gostih pa je izjemna individualna predstava uspela Dinu Murić, ki je dosegel celo trojnega trojčka (20 točk, 14 skokov in 11 podaj), kar pri Luki Dončiću že skoraj navada, ni ravno pogost dosežek v slovenski ligi. V Podčetrtškem klubu so po koncu srečanja napovedali dve okrepitvi, ki bosta več kot potrebni v boju za ostanek. V naslednjem krogu sledi gostovanje pri Šentjurju, nato domača tekma priti Rogaški in nato izjemno pomemben domač obračun proti Zlatorogu. Po treh lokalnih obračunih pa nato sledi za konec prvega dela sezona še gostovanje pri Primorski, ki pa ne bo igrala večje vloge v boju za obstanek. Za tekmi proti Šentjurju in Zlatorogu lahko rečemo, da sta srečanji najvišjega možnega pomena, saj je že sedaj jasno, da bosta ti dve ekipi v drugem delu prvenstva igrali v ligi za obstanek. Slednji podatek pomeni, da se medsebojna srečanja s prvega dela prenesejo naprej, tam pa bodo omenjene ekipe še trikrat udarile med sabo in se poizkušali rešiti pred izpadom v 2. SKL. Četrta ekipa, ki bo po do sedaj videnem verjetno končala v spodnjem delu so Hopsi, s katerimi pa so Podčetrtčani že odigrali oba obračuna. A vse našteto so zgolj samo kalkulacije. Najbolj potrebno bo, da Podčetrtčani čim prej dvignejo nivo igre, hkrati pa upati, da se bosta igralca, ki se bosta v kratkem pridružila ekipi dobro vključila v moštvo in prinesla kvaliteto v napadu, kjer je letos pri Podčetrtčanih največ težav.