TERME OLIMIA PODČETRTEK : ZLATOROG LAŠKO 77:83

1. SKL – liga za obstanek, 2. krog

Švigelj Ž. 20, Davis 19, Strnad 16, Cerkovnik 10, Zupan 5, Kosič 4, Radunović 3, Sevšek, Švigelj A., Reberšak

V športni dvorani Podčetrtek smo v soboto spremljali obračun ekip, ki bosta do konca lige bili neposreden boj za obstanek. Medsebojni obračuni tako štejejo dvojno, zato je bil vložek v srečanje za obe moštvi zelo velik. Igralci Zlatoroga so imeli pred tekmo zmago prednosti pred Podčetrtčani, poleg tega pa bosta zadnja dva medsebojna obračuna teh dveh tekmecev v Laškem. V taboru Podčetrtčanov so se že pred tekmo soočili z neprijetno novico, saj se je na enem izmed treningov pred sobotnim obračunom poškodoval gleženj center Mario Špaleta, ki tako ni bil v konkurenci za nastop. Laščani so se na drugi strani pred pričetkom lige za obstanek okrepili z Igorjem Tratnikom, ki se je tako po kratki epizodi v tujini, ponovno vrnil v domače prvenstvo. Zadnji obračun teh dveh tekmecev so pred dobrim mesecem dni zanesljivo dobili Podčetrtčani in seveda velika želja domačih navijačev je bila, da bi fantje ponovili to predstavo. In začetek srečanja je bil po notah domačih navijačev. Varovanci Bojana Lazića so na krilih razpoloženega Žige Šviglja v 6. minuti povedli s 15:8. Laščani so nato vzpostavili ravnotežje in v 13. minuti s košem novinca Igorja Tratnika izenačili na 22:22. Nato pa je sledil pravi šov Podčetrtčanov, ki so v slabih treh minutah naredili delni izid kar 16:0 in povedli z 38:22. Žal pa visokega vodstva niso uspeli zadržati, saj so Laščani vrnili udarec z delnim izidom 10:0 in znižali vodstvo domačih na 38:32. V zaključku polčasa so košarkarji iz Obsotelja nato nekoliko dodali in na odmor odšli s +9 (43:34). Po glavnem odmoru so Podčetrtčani zopet zaigrali odlično in v 25. minuti pobegnili na +23 (61:38). Večina domačih gledalcev je bila v tistem trenutku prepričana, da bo zmaga ostala doma. Obramba je delovala dobro, tudi v napadu so stvari tekle zadovoljivo, tako da nič ni kazalo na to, da se bo v zadnjih petnajstih minutah zgodil neverjeten preobrat Laščanov. Kriza domačih se je začela že v zaključku tretje četrtine, ko so se gostje najprej približali na 66:58. Pritisk gostov se je nadaljeval tudi v zadnjih desetih minutah, ko so se Laščani povsem približali, nato pa v 35. minuti po trojki kapetana Tomaža Jereba povedli s 68:70. Sledil je odgovor Američana v dresu Podčetrtka Jawana Devisa, ki je s petimi zaporednimi točkami ponovno popeljal domače v vodstvo s 73:70. A sledili so odločilni trenutki srečanja, kjer so gostje pokazali več znanja in s seriijo 7:0 ušli na 73:77. Košarkarji Podčetrtka so se še enkrat poizkušali vrniti v igro, a tokrat jim to ni uspelo in Zlatorog se je veselil pomembne zmage. V domačih vrstah so točkovno izstopali Žiga Švigelj (20 točk), Jawan Davis (19 točk) in kapetan Nejc Strnad, ki je srečanje zaključil s 16 točkami. Pri gostih sta tekmo sezone v nepravem času za domače odigrala Američan Joseph Kaleb Alejandro s 26 točkami in kapetan Tomaž Jereb, ki je dodal 17 točk. Po srečanju, kjer v drugem polčasu vodiš za 23 točk in na koncu izgubiš je to seveda težek udarec za ekipo. Še posebej ob dejstvu, da se je to zgodilo proti neposrednemu tekmecu za obstanek. A to je šport in kljub težkemu porazu se bodo Podčetrtčani morali čim prej pobrati in v zadnjih sedmih tekmah poizkušati ohraniti status prvoligaša. Popravni izpit bodo imeli že naslednjo soboto, ko gostujejo pri Šentjurčanih.