TERME OLIMIA PODČETRTEK : HOPSI POLZELA 77:94

12. krog, 1.SKL

Zupan 20, Strnad 14, Švigelj 12, Špaleta 9, Stergar 8, Thomas 6, Cerkovnik 4, Reberšak 4, Sevšek, Gorenc, Kosič

Potem ko so Podčetrtčani med tednom izpadli iz pokalnega tekmovanja, kjer so bili v dveh tekmah boljši Šentjurčani, je čez vikend sledila prvenstvena tekma proti Hopsom iz Polzele. Poraz v Šentjurju je prinesel trenerju Bojanu Laziću še dodatne skrbi, saj se je poškodoval prvi organizator igre Žan Kosić. Na drugi strani se je domači publiki prvič predstavil novinec v dresu Podčetrtka center Mario Špaleta, dokončno pa je tudi znano, da so v klubu končali sodelovanje z Davidom Gabrovškom. Na tokratni tekmi se je zbralo nekaj čez 200 navijačev, ki so si seveda želeli prve zmage domače ekipe, a tudi v enajstem poizkusu se ni izšlo. Prvo četrtino so košarkarji Podčetrtka še držali korak s Polzelani (19:22), nato pa je sledilo kriznih pet minut, ki bi jih na koncu lahko celo označili za prelomne. Varovanci Boštjana Kuharja so si v tem delu igre na hitro priigrali +16 točk naskoka (24:40) in vajeti igre povsem prevzeli v svoje roke. Do polčasa so domači nato vendarle vzpostavili nekoliko ravnotežja in ekipi sta na glavni odmor odšli pri rezultatu 34:48. V drugem delu igre so igralci iz Kozjanskega nekajkrat zaostanek zmanjšali na deset točk, a Polzelani so vselej našli odgovor na približanje domačih. V zadnji četrtini se je prednost gostov nato zopet povišala proti dvajsetim točkam naskoka in zato je bil že kar nekaj minut pred koncem zmagovalec znan. Za končnih 77:94 sta v vrstah domačih največ prispevala Nejc Zupan (20 točk) in kapetan Nejc Strnad (14 točk). Pri gostih iz Polzele je bil tokrat izjemno razpoložen Simo Atanackovič (26 točk), še kar pet njegovih soigralcev pa je preseglo mejo desetih točk. Sedaj sledi praznični premor, naslednjo tekmo pa bodo Podčetrtčani odigrali v soboto, 4.1., doma proti Helios Suns.