TERME OLIMIA PODČETRTEK : PARKLJI 81:73

2. SKL, 6. krog

Karavdić 18, Cerkovnik 14 + 13 skokov, Žvan 14, Radanovič 13, Strnad 7, Švigelj 7, Štruc 6, P. Tabak 2, Pešič, T. Tabak, Škorjanc, Šviglin

Nasprotniki v 6. krogu so bili Parklji iz Ljubljane, ki so v letošnji sezoni sestavili zelo konkurenčno ekipo in že v dosedanjem poteku sezone pokazali, zakaj odkrito ciljajo na prva štiri mesta.

Domača ekipa Podčetrtka je začela zelo odločno in si že v 5. minuti priigrala prednost 14:3. Parklji so nato v dobrih šestih minutah obrnili potek srečanja v svojo prid in povedli s 23:24.

Ob polčasu so gostje še vedno držali prednost (41:43), nato pa je sledila tretja četrtina, ki je odločila zmagovalca. Varovanci Tihomirja Tabaka so med 23. in 28. minuto naredili delni izid kar 16:0 in si priigrali prednost, ki so jo nato v zadnjem delu tekme samo še kontrolirali.

Za tekmo lahko rečemo, da so Podčetrtčani prikazali zelo dobro ekipno predstavo in še enkrat več nakazali dvig forme. Prvi strelec tekme je bil Sedin Karavdić, ki je dosegel 18 točk. Pomemben delež k zmagi je prispevala tudi Dolenjska naveza pri Podčetrtčanih Rene Žvan in Anže Cerkovnik, ki sta dosegla oba po 14 točk.